SUROVINY

Spodní těsto:

8 ksžloutku

250 gmáslo

240 gkr. cukr

6 lžicvoda

špetkasůl

1/2 bal.prášek do pečiva

280 ghladká mouka

1. vrstva:

800 gmaliny

1 lpomerančový džus

2 bal.vanilkový pudink

5 lžickr. cukr

2. vrstva:

1 lsmetana ke šlehání

4 bal.Smetafix

2 bal.vanilkový cukr

4 lžícemoučkový cukr

Vrch:

120 gmáslo

4 ksžloutky

3 lžícevoda

150 ghladká mouka

1 lžičkaprášek do pečiva

150 gkr. cukr

Bílková vrstva:

4 ksbílky

150 gkr. cukr

1 lžičkacitronová šťáva

1 lžičkakukuřičný škrob

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Vrch:
  Máslo s cukrem utřeme do krémové hmoty, přidáme žloutky, špetku soli, vodu a nakonec i mouku smíchanou s práškem do pečiva.
 2. Bílková vrstva:
  Bílky s cukrem utřeme do pěny, přidáme citronovou šťávu a nakonec kukuřičný škrob.
 3. Připravíme si plech na pečení, který vyložíme papírem a navrstvíme nejdříve žloutkové těsto. Rovnoměrně uhladíme a navrstvíme vyšlehanou bílkovou hmotu. Uhladíme a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 25 minut.
 4. Upečený vrchní plát necháme vychladnout a nakrájíme ho na kousky.
 5. Stejně připravíme základní spodní těsto. Máslo s cukrem utřeme do krémové hmoty, přidáme žloutky, špetku soli, vodu a nakonec i mouku smíchanou s práškem do pečiva. Navrstvíme na plech a upečeme.
 6. 800 ml džusu dáme vařit na oheň. Do 200 ml přidáme pudinkový prášek, cukr a důkladně utřeme, abychom neměli hrudky. Přidáme k horkému džusu a vaříme do zhoustnutí. Do horkého pudinku přidáme maliny a krátce na mírném ohni vaříme, dokud se maliny nerozvaří. Hmotu odstavíme a necháme mírně vychladnout. Navrstvíme na spodní těsto a pěkně uhladíme.
 7. Smetanu na šlehání vyšleháme s cukrem a ztužovačem do tuhé šlehačky a navrstvíme ji na vychladlou malinovou vrstvu. Pěkně uhladíme a poklademe nakrájené těsto. Odložíme do chladničky ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!