SUROVINY

Těsto:

5 ksvajec

100 gmoučkový cukr

100 gkrystalový cukr

160 gpolohrubá mouka

1 bal.prášek do pečiva

2 lžícekakao

5 lžicvoda

Nádivka:

500 mlmléko

2 bal.Zlaté klasy

100 gcukr

1 bal.vanilkový cukr

dle chutivaječný likér

200 gmáslo

Pařížská šlehačka:

250 mlšlehačky

1 baleníledové kaštany

Kromě toho:

1 balenídlouhé piškoty

3 dcluvařené kávy

100 gčokoláda na vaření

50 gmásla nebo cery

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Na přípravu zákusku si den předem připravíme pařížskou šlehačku a to velmi jednoduše. Do hrnce nalijeme smetanu na šlehání, nalámeme ledové kaštany a přivedeme do varu, mícháme dokud se všechno pěkně nespojí. Necháme v ledničce do druhého dne.
  2. Na přípravu těsta vyšleháme 5 bílků do tuha a 100 g krystalového cukru. Zvlášť utřeme žloutky, 100 g moučkového cukru a 5 lžic vody do pěny, opatrně vmícháme spolu s moukou, práškem do pečiva a kakaem do tuhé bílkové masy. Vylijeme na plech vyložený papírem na pečení a upečeme ve vyhřáté troubě asi 15-20 minut. Po upečení a vychladnutí rozřízneme na polovinu. Pokud chceme řezy na celý plech upečeme ještě jedno těsto.
  3. Na přípravu bílého krému uvaříme v 500 ml mléka a 100-150 g cukru podle chuti dva zlaté klasy, vznikne hustý krém který necháme vychladit. Po vychladnutí zamícháme do másla vyšlehaného do pěny a podle chuti přidáme vaječný likér. Kdo nechce, může vynechat.
  4. Pařížskou šlehačku vyšleháme do pěny (tú, kterou jsme uvařili den předem). Ještě si uvaříme kávu a můžeme začít skládat koláček.
  5. Jeden plát těsta pokapeme uvařenou vychladlou kávou, natřeme dvě třetiny bílé nádivky. Dlouhé piškoty namáčíme v kávě a poklademe na bílou nádivku. Pak následuje pařížská šlehačka, druhý plát těsta a zbytek bílé nádivky. Na závěr poleva kterou připravíme rozpuštěním másla nebo cery a čokolády nad párou. Necháme odležet v chladničce a můžeme degustovat