SUROVINY

Těsto:

100 gmáslo

30 gmoučkový cukr

1 bal.vanilkový cukr

1 lžičkaskořice

4 ksvejce

90 gkr. cukr

150 gmák

70 glískové mleté ořechy

1 lžičkaprášek do pečiva

špetkasůl

Bílá vrstva:

250 gtvaroh

100 gkr. cukr

1 lžícevanilkový cukr

1/2 kscitron – šťáva

5 plátkůželatina

500 mlsmetana ke šlehání

Malinová vrstva:

300 gmaliny

50 gmoučkový cukr

3 plátkyželatina

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Oddělte žloutek od bílku. Bílky vyšleháme s kr. cukrem do tuhé pěny. Máslo utřeme v druhé misce s moučkovým a vanilkovým cukrem, skořicí a špetkou soli do krémové hmoty. Postupně přidáváme jeden žloutek po druhém a za každým důkladně utřeme. Přidáme mleté ​​lískové ořechy, prášek do pečiva, mák a jemně vmícháme vyšlehaný sníh z bílků. Takto připravené těsto navrstvíme do tukem vymazaného a moukou vysypaného plechu a pečeme při teplotě 160 stupňů cca 30 – 40 minut. Upečené těsto necháme vychladnout.
  2. Plátky želatiny namočíme podle návodu, který je uveden na obalu želatiny a necháme ji nabobtnat. Tvaroh utřeme s kr. a vanilkovým cukrem do krémové hmoty, přidáme citronovou šťávu a nakonec i nabobtnanou želatinu. Smetanu na šlehání vyšleháme v druhé misce do tuhé šlehačky a vařečkou ji přimícháme k tvarohové hmotě. Navrstvíme na vychladlý makový plát těsta a pěkně uhladíme.
  3. Želatinu si připravíme podle návodu na obalu. Maliny vložíme do hrnce, přidáme moučkový cukr a špetku soli. Chvíli povaříme a odstavíme. Přidáme nabobtnanou želatinu a promícháme. Navrstvíme na tvarohovou náplň a necháme ztuhnout. Vrch ozdobíme podle vlastní fantazie, nakrájíme na řezy a podáváme. Dobrou chuť!