Nejúčinnější trik na odstranění zbytků pracího prostředku z pračky. Ještě účinnější než bikarbonát

Nejúčinnější trik na odstranění zbytků pracího prostředku z pračky. Ještě účinnější než bikarbonát

Pračka je jedním z nejpoužívanějších spotřebičů v domácnosti. Nutno však přiznat, že její údržbu často zanedbáváme. Poté se divíme, že naše oblečení není dokonale vyprané nebo páchne zatuchlinou. Protože ano, bez pravidelného čištění bude vaše pračka fungovat méně efektivně, zvláště když se na ní hromadí nečistoty, plísně a zbytky pracích prostředků. Ty mohou způsobit zkázu, pokud se jich nezbavíte. Hledali jste účinný způsob, jak odstranit všechny tyto usazeniny tvořící se všude v pračce? To je dobře, ukážeme vám neomylnou metodu, jak svůj stroj vyčistit a zbavit ho všech nečistot. Jako bonus tento lék vyžaduje pouze dvě složky a je silnější než jedlá soda. Tento trik rychle objevte!

Není žádné tajemství: pračka, stejně jako jakýkoli jiný domácí spotřebič, potřebuje pravidelné čištění a údržbu. Nečekejte, až se objeví problém, abyste mohli začít. Aby byla zaručena jeho účinnost a prodloužena životnost, je důležité o něj správně pečovat a pro uspokojivý výsledek používat ty nejvhodnější přípravky.

Vyčistěte pračku

Čistá pračka – Zdroj: spm

Měli byste vědět, že používáním se pračka rychle stává velmi příznivou půdou pro plísně, houby, zbytky nečistot a usazeniny vodního kamene. Postupem času se tito parazité zákeřně zabydlí v bubnu a různých dalších oblastech pračky. Od té chvíle zaznamenáváme velmi znatelné změny: oblečení je vyprané nahrubo, zařízení se zdá být méně svižné a začínají se objevovat velmi nepříjemné pachy. Budete překvapeni, že s pouhými dvěma jednoduchými ingrediencemi  dostanete z pračky i ty nejmenší zbytky pracího prostředku .

Tip na odstranění zbytků pracího prostředku z pračky

Proč se v pračce hromadí nečistoty? To může vysvětlit několik důvodů. Ale obecně to vyplývá z neustálého praní při nízkých teplotách a zejména ze zneužívání tekutých pracích prostředků nebo barviv. Nevyhnutelně se časem začnou hromadit zbytky. Co nakonec pokazí stroj: tyto usazeniny vedou k množení bakterií, nepříjemnému zatuchlému zápachu a tvorbě černé plísně v okolí kloubu.

K překonání všech těchto nepříjemností je nezbytné čištění svalů! Ale bez vynaložení přílišných nákladů nebo vynaložení zvláštního úsilí. Následující metoda je jednoduchá na použití, rychlá a ekonomická.

Budete potřebovat tyto ingredience:

  • borax
  • bílý ocet
  • Trochu vody

Určitě jste to už někde slyšeli, bílý ocet je vzácným domácím spojencem, který má skvělé odmašťovací, bělící a dezodorační vlastnosti. Jako bonus snadno zažene vodní kámen, zubní kámen a skvrny od plísní. Je pravda, že je často spojován s jedlou sodou, ale je stejně účinný při samostatné aplikaci jako v kombinaci s jinými přísadami.

Dobré vědět : Obecně platí, že při údržbě domácnosti a zejména při praní prádla je vždy vhodné rozředit bílý ocet v troše vody. Ve skutečnosti je zvláště nabitý molekulami kyseliny octové, jejichž vlastnosti jsou žíravé, dráždivé a zánětlivé. Přestože je dokonalým odstraňovačem skvrn, jeho silná kyselost proto riskuje poškození prádla. Tento víceúčelový produkt však lze použít čistý k účinnému odstranění vodního kamene z pračky. Navzdory velmi kyselému pH nehrozí poškození některých jemných materiálů, jako je filtr, buben nebo pryžová těsnění. Naopak je nejen bezpečný, ale jeho kyselost přesně zlikviduje veškerý vodní kámen a usazeniny saponátu, které často ucpávají potrubí spotřebiče. bonus,

Jak pokračovat ? Jednoduše aktivně míchejte tři ingredience po dobu 30 sekund, poté do tohoto roztoku namočte bavlněnou nebo mikrovláknovou utěrku. Poté přetáhněte hadřík přímo přes oblast zasaženou plísní.

Upozornění  : Nezapomeňte nosit čisticí rukavice a obličejovou masku, protože látka borax může způsobit podráždění kůže a očí. Ani to nemusíte vdechovat.

Jedno je jisté, s tímto trikem bude vaše pračka dokonale čistá, vydezinfikovaná a chráněná před nepříjemnými pachy. Z jeho výhod proto bude těžit i vaše prádlo!

Vyčistěte těsnění pračky

Čisté těsnění pračky – Zdroj: spm

6 tipů, jak zabránit vzniku nepříjemných pachů v pračce

1. Vyvarujte se přetěžování

Příliš často na to zapomínáte, ale buben pračky není všeobjímající! Aby se předešlo provádění více mycích cyklů, mnoho lidí má tendenci ji naplnit až po okraj. To je však velmi špatný výpočet: i když to svádí k úspoře času, riskujete, že o něj naopak přijdete, protože vaše oblečení je tak ucpané, že se nakonec špatně vypere a zapáchá. Stroj proto nepracuje správně a může tím dokonce dlouhodobě trpět. Vždy dodržujte doporučení výrobce a dbejte na to, abyste třídili inteligentně, a to jak z hlediska barev, tak i textilií.

2. Provětrejte buben

Další chyba, kterou už neudělat! Místo systematického zavírání dvířek po každém praní je určitě nechte chvíli otevřená, aby se buben mohl pořádně vyvětrat a uschnout. Vyhnete se tak tvorbě plísní a všech nepříjemných pachů, které z nich vycházejí.

3. Vyčistěte těsnění

Pravidelně otírejte pryžové těsnění čistým vlhkým hadříkem . Obvykle se zde shromažďuje špinavá pěna, která často způsobuje nepříjemný zápach, zvláště pokud perete prádlo tekutým pracím prostředkem.

4. Vyčistěte vnější povrch

Nezapomeňte pravidelně čistit vnější povrch spotřebiče neutrálním, neabrazivním čisticím prostředkem. Pro ty, kteří to nevědí, můžete pro toto čištění smíchat trochu jemného mýdla na nádobí s vodou. Jednoduše použijte dobře vyždímaný hadřík k naleštění zařízení. Poté celý prostor osušte čistou utěrkou z mikrovlákna.

5. Vydezinfikujte filtr

Bez ohledu na model nebo životnost je nutné filtr čas od času umýt, nebo i vyměnit, pokud je velmi poškozený. Je důležité zkontrolovat jeho stav a vyčistit. Pokud má plíseň, žluté nebo nazelenalé skvrny, měli byste jej vyčistit horkou vodou a vydezinfikovat bělidlem. Zde je opět lepší nahlédnout do uživatelské příručky zařízení, abyste měli přesnou představu o nejvhodnějším způsobu čištění a zejména frekvenci.

6. Proveďte údržbové mytí

Nakonec je nezbytné provádět pravidelnou údržbu praní s prázdným bubnem pomocí normálního programu, který obvykle používáte pro bavlněné oděvy. Cyklus praní za studena tak zabrání hromadění vápenných usazenin a zbytků pracích prostředků.

Hit enter to search or ESC to close.