Polštáře potřísněné? Přírodní prostředek k jejich vybělení za 2 minuty

Polštáře potřísněné? Přírodní prostředek k jejich vybělení za 2 minuty

Pocení je prvním faktorem, který mění barvu polštářů. Tím, že strávíte v průměru 3 000 hodin ročně s hlavou na polštáři, tento doplněk nakonec absorbuje značné množství potu a slin. Tyto nažloutlé skvrny, které se často obtížně odstraňují běžným pracím prostředkem, mohou zmizet díky 100% přírodnímu triku. Říkáme vám všechno.

Péče o vaše  ložní prádlo  je nezbytná pro zajištění dobrého spánku. Pokud je vhodné měnit povlečení každý týden, polštáře na sebe nenechají čekat a musí se čistit minimálně každých 6 měsíců. Skutečná živná půda pro bakterie a roztoče, je také vhodné je každé tři roky vyměnit.

Jaký trik použít, abyste se zbavili skvrn od potu na polštářích?

Tělesné tekutiny, které denně procházejí látkou vašeho polštáře, jsou hlavními viníky jejich žloutnutí. Díky tomuto jednoduchému a účinnému triku si budete moci užívat čisté, bílé a voňavé polštáře.

  • Smíchejte čajovníkový olej a jedlou sodu na vybělení polštářů
olej z čajovníku

Olej z čajovníku. Zdroj: spm

Jednou z nejúčinnějších metod pro odstranění žlutých skvrn z polštáře je spojení dvou základních složek: jedlé sody a esenciálního oleje z čajovníku. Jedlá soda na jedné straně vyčistí a odstraní odolné skvrny na látkách, na druhou stranu esenciální olej z čajovníku dokáže polštář dezinfikovat do hloubky. K tomu  jednoduše smíchejte v nádobě 100 g jedlé sody a lžíci esenciálního oleje,  než směs nanesete na polštář. Nechte působit asi 45 minut. Jakmile tato doba uplyne, před vložením do pračky povrch látky silně otřete.

Další tipy na bělení zažloutlých polštářů

Kromě předchozího tipu   lze uvažovat i o dalších řešeních pro údržbu polštářů a oživení jejich bílé barvy. Ať už zvolíte pro praní kteroukoli přísadu, měli byste si předem zkontrolovat štítek vašeho prádla.

  • Použití pracího prostředku a boraxu k odstranění žlutých skvrn z polštářů

borax

borax. Zdroj: spm

Aby byly polštáře jako nové, je možné je vyčistit směsí boraxu a saponátu. Borax je známý pro své bělící a dezinfekční vlastnosti . Než začnete, namočte polštáře do vany s horkou vodou. Poté připravte následující ingredience:

  • 1 šálek pracího prášku;
  • 1 šálek prostředku na mytí nádobí;
  • 1 šálek bílého octa;
  • ½ šálku boraxu.

Poté přísady rozřeďte ve vodě a nechte půl hodiny působit. Poté vložte polštáře do bubnu pračky a spusťte celý prací cyklus. Polštáře je možné sušit při nízké teplotě přidáním tenisových míčků do sušičky. Tato akce pomůže udržet tvar vašich polštářů.

  • Vyčistěte polštáře směsí peroxidu vodíku a citronu

Dalším trikem, jak vyčistit a vybělit zažloutlé polštáře, je smíchat citron s peroxidem vodíku. K tomu  ponořte polštáře do velkého objemu horké vody. Poté přidejte šťávu z 10 citronů a poté zdvojnásobte tento objem v peroxidu vodíku.  Peroxid vodíku, který se často používá k zesvětlení vlasů, bude mít stejný účinek na tkaniny polštářů. Citronová šťáva  bude mít silnou bělící a antibakteriální sílu. Na polštáři zanechá i sladkou citrusovou vůni.

  • Zažloutlé polštáře perte peruhličitanem sodným

Prášek peroxouhličitanu sodného

Prášek peroxouhličitanu sodného. Zdroj: spm

Stejně jako jedlá soda pomáhá perkarbonát vybělit potem potřísněné polštáře. Přidejte půl šálku tohoto čističe ke svému obvyklému prádlu do přihrádky pračky určené k tomuto účelu. Tento bílý prášek je vynikající bělící prostředek. Skvěle doplní působení vašeho prádla a vybělí vaše polštáře tím, že odstraní všechny nepříjemné pachy potu.

Jak vidíte, existuje tisíc a jeden způsob, jak se zbavit skvrn od potu na polštářích. Abyste předešli jejich vzhledu, pořiďte si chránič polštáře, který umístíte mezi polštář a povlak na polštář. Ten poskytne vašemu polštáři extra ochranu a zároveň jej udrží čistší a bělejší.

Hit enter to search or ESC to close.