Proč dávat jedlou sodu na rohy oken? Trik, který vám ušetří problémy

Proč dávat jedlou sodu na rohy oken? Trik, který vám ušetří problémy

Bez jedlé sody se doma těžko obejdete. Kromě svých známých účinků na čištění oděvů a obnovení lesku na různé povrchy vašeho domova. Použitím na okenní parapety se tento bílý prášek může zbavit nepříjemného problému zejména v létě.

Jedlá soda je běžnou součástí  domácnosti a vynikajícím domácím čisticím prostředkem. Pokud tento zázračný pudr nanesete na parapety nebo do blízkosti otvorů domu, budete překvapeni výsledkem.

Co se tedy stane, když rohy oken nasypete jedlou sodou?

Jedlá soda je pro svou všestrannost a mnohostranné použití bezpochyby hvězdou produktů pro domácnost. Jeho neuvěřitelná akce vás může překvapit hned několika způsoby. Zde je to, co se stane, když tuto obávanou přísadu rozlijete poblíž oken.

  • Jedlá soda na rozích oken hubí hmyzí škůdce

pečící okénko

Lžíce jedlé sody u okna – Zdroj: spm

Nasypáním dostatečného množství  jedlé sody  na parapety tento přípravek udrží mravence a mnoho dalšího hmyzu daleko od vašeho domova . Je také možné připravit roztok smícháním následujících složek ve spreji: 

  • 1 lžička jedlé sody
  • 4 lžíce olivového oleje
  • 50 cl vody

Před nastříkáním roztoku na rohy oken vše protřepejte. Tento trik rychle zaplaší mouchy, které se rády lepí na okna.

Další přípravky k použití na okenní parapety k odpuzování hmyzu

Někteří hmyzí škůdci mají rádi teplo. Kdykoli během dne míří špičkou nosu a překračují otevřená okna, aby získali přístup do domu. Stejně jako jedlou sodu lze na okenní parapety použít i další přírodní produkty, které trvale odeženou všechen tento hmyz.

  • Citron na parapetech odhání mravence

Citron001

Citron – Zdroj: spm

Kromě čistících a dezinfekčních účinků je citron impozantním přírodním repelentem hmyzu. Nakrájejte citron a položte polovinu nebo několik kousků blízko okna. Tento citrus nejenže odpuzuje nežádoucí hmyz, ale rozšíří příjemnou vůni do domu.  Citrusové kůry je ale možné využít i umístěním přímo na parapety. Ty odpuzují komáry a mouchy díky obsaženým přírodním kyselinám.

  • Bílý ocet u oken odpuzuje komáry

Další nezbytnou složkou pro odpuzování hmyzu v domě je  bílý ocet.  Kromě toho, že vám pomůže s některými každodenními domácími pracemi,  je tento produkt dobrým repelentem pro létající hmyz, jako jsou mouchy a komáři . Stačí naplnit sklenici bílým octem a postavit ji blízko okna, abyste viděli jeho účinky.

  • Levandule drží pavouky daleko od oken

Svazek levandule

Kytice levandule – Zdroj: spm

Levandule  je impozantním spojencem proti určitému hmyzu, jako jsou pavouci. Aby byly daleko od vašeho domova, je možné na parapety naaranžovat kytice levandulových květů. Je možné také použít levandulový esenciální olej a rozptýlit jej uvnitř domu. Levandule je přírodní repelent proti molům, mouchám, komárům a blechám.

  • Máta v blízkosti oken odpuzuje všechny druhy hmyzu

Většina hmyzu nesnáší vůni  máty peprné.  Pokud ji máte v květináči, umístěte ji na parapety nebo na terasu. Tato  odpudivá rostlina rychle odežene mnoho druhů hmyzu  , jako jsou můry, mravenci, mouchy, komáři a pavouci.

Nyní, když víte, že jedlá soda může fungovat jako skutečný přírodní repelent. Použijte jej na okenní parapety, abyste zabránili hmyzu ve vašem domě. Pro podobný efekt mohou být další přísady umístěny v blízkosti vašich okenních otvorů a odpuzují tyto škůdce.

Hit enter to search or ESC to close.