Tip šéfkuchaře na přípravu lahodných omelet: nezapomeňte přidat tuto tajnou ingredienci

Tip šéfkuchaře na přípravu lahodných omelet: nezapomeňte přidat tuto tajnou ingredienci

Jak nejraději ráno bereš vajíčka? Každý má samozřejmě své preference: tvrdá, míchaná, vařená, smažená… A pak jsou tu také příznivci omelet. Skvělá snídaňová hvězda, chutná, velkorysá a zároveň uspokojující. Pro dobití baterií je to jistě nejoblíbenější zdravé jídlo v mnoha domácnostech. Omeleta bohatá na bílkoviny, vlákninu, vápník a celý koktejl živin dodává tělu dávku energie. I když se to dá odmítnout tisíci a jedním způsobem, není vždy snadné uspět a někdy to dorazí na talíři suché. Chcete uvařit dokonalou omeletu, měkkou uvnitř a zlatavou zvenku?

Jak získat nadýchanou omeletu?

Jezte omeletu

Jíst omeletu – Zdroj: spm

K dobré omeletě nestačí jen rozbít vejce! Nechápejte mě špatně, i když se tato skvělá klasika zdá být velmi snadná a rychlá na přípravu, přesto se najde pár chyb, kterých se vyvarovat, abyste na talíři neměli gumovou, lepkavou, příliš slanou nebo nevýraznou omeletu. A protože je klíčem k vyvážené snídani, musíte dát dohromady všechny ingredience a udělat správné kroky, abyste ji nepromeškali!

Receptů na omeletu je samozřejmě nekonečno. Každý může nechat promluvit svou kreativitu a ozdobit si ji podle svých představ. Kromě snídaně může omeleta přirozeně sloužit jako kompletní jídlo k obědu nebo večeři, vařená na pánvi nebo v troubě. Ale musíme přiznat, že ne všem se nám podaří, alespoň ne vždy, dosáhnout toho, aby byl dokonale měkký a tekutý. Co kdybychom vám řekli, že vše, co musíte udělat, je přidat  do vajec  velmi obyčejnou malou přísadu , abyste dosáhli toho rozdílu. Nikdy by vás to nenapadlo, ale rozhodně budete ohromeni texturou, kterou získáte.

Naše rada  : ale než prozradíte tuto tajnou surovinu, ujistěte se, že neuděláte běžnou chybu a nevyšleháte  vejce přímo z lednice. Místo toho je nechte několik minut při pokojové teplotě. To je nejlepší způsob, jak zachovat jejich chuť.

Co je tato tajná přísada?

Přestože každý využívá své know-how k přípravě dobré omelety, často za použití stejných surovin, existuje několik triků, které mohou změnit hru. Takže vaše omeleta bude nejen dobrá, ale bude dokonalá! Aby byla vaše vejce jemně nadýchaná, tajemství často spočívá v přidání trochy rozpuštěného másla, čerstvé smetany, prášku do pečiva nebo mléka. Specialisté na omeletu mají alespoň jednu z těchto ingrediencí vždy po ruce, aby vylepšili svůj recept.

A dnes vás zveme k otestování přípravku na bázi přírodního jogurtu k pití. Omeleta bude jen jemnější a mastnější. Pro větší chuť můžete dokonce přidat sýr a zelenou cibulku (pažitku).

Užitečné informace  : při šlehání vajec vidličkou je důkladně prošlehejte, aby byla vaše omeleta lehčí a chutnější. Když si všimnete jemné bílé pěny, která se postupně tvoří, je to velmi dobré znamení. A konečně, další tajemství spočívá také ve vaření: omeletu vařte na mírném ohni a přidejte pár kapek olivového oleje, aby máslo rychle nezhnědlo a vejce byla suchá.

Recept na nadýchanou omeletu s jogurtem k pití

Připravte si omeletu

Připravte si omeletu – Zdroj: spm

Ingredience:

 • 4  vejce
 • Několik zelené cibule
 • 50 g sýra (tvrdého)
 • 50 ml pitného jogurtu
 • Slunečnicový olej
 • Sůl a černý pepř

Způsob přípravy:

Vejce dejte do mísy, osolte a opepřete (podle chuti), poté dobře promíchejte vidličkou (raději než metličkou, která snižuje měkkost vajíčka). Poté přidejte jogurt a ještě trochu prošlehejte. Sýr  nastrouháme  a přidáme do mísy a následně najemno nakrájenou zelenou cibulku.

Rozehřejte nepřilnavou pánev se lžičkou slunečnicového oleje. Nalijte směs z mísy. Nejlepší by bylo, kdyby bylo vaše náčiní zakryté víkem. Vařte omeletu na mírném ohni po dobu 5-7 minut nebo dokud nebude uvařená podle vašich preferencí. Přeložte dřevěnou stěrkou a máte hotovo!

Malý trik  : jak víte, je to všechno o vaření. Pokud je omeleta převařená, nakonec je suchá a pokud je nedopečená, vypadá příliš tekutě. Co je tedy střední cestou pro ni, aby byla jemně uslintaná? Sledujte svou omeletu a sledujte, jak se vaří. Když spodní část vypadá vařená a horní část stále vykazuje nějakou vlhkost, je čas ji sundat z ohně.

Recept na jemnou mléčnou omeletu

Ingredience:

 • 4œufs
 • 2 lžíce polotučného mléka
 • 2 knoflíky másla
 • Sůl pepř
 • Ozdoba dle vlastního výběru

Způsob přípravy:

Vejce rozklepněte do misky nebo salátové mísy. Přidejte mléko a dobře rozšlehejte vejce, dokud nezískáte homogenní, lehce napěněnou směs. Osolíme a opepříme. Přidejte koření a bylinky podle vaší chuti.

Rozpálíme pánev, potřeme trochou másla nebo olivového oleje. Poté směs nalijte. Dřevěnou stěrkou přehněte vejce přetékající směrem ke středu pánve. Uchopte rukojeť náčiní a proveďte několik krouživých pohybů, aby část stále proudila směrem k okrajům. Je čas ozdobit omeletu požadovanými přísadami (žampiony, sýr, šunka atd.). Nakonec omeletu složte, udělejte ještě několik pohybů, aby se nepřilepila (v případě potřeby přidejte kousek másla nebo pár kapek olivového oleje) a posuňte ji na talíř. Dopřát !

Hit enter to search or ESC to close.