Vložte sklenici kávy do lednice: geniální trik, díky kterému se vyhnete spoustě problémů

Vložte sklenici kávy do lednice: geniální trik, díky kterému se vyhnete spoustě problémů

Několik přírodních tipů nám může usnadnit každodenní život, aniž bychom museli používat chemikálie. Proto vám nabízíme tuto techniku, která je založena na přírodní složce a umožní vám vyřešit běžný problém, se kterým se u vaší lednice setkáte.

Pouhé ponechání tohoto produktu v lednici může zpočátku vyvolat několik otázek. Je však oprávněné se ptát, jak je toto gesto užitečné, a právě to vám vysvětlíme v tomto článku.

Mletá káva zblízka

Detail mleté ​​kávy – Zdroj: spm

Proč nechávat mletou kávu v lednici?

Po otevření může lednička vydávat určité nepříjemné pachy, až se nám z toho zvedá žaludek. Pro boj s tímto druhem nepříjemností existuje zázračné řešení: mletá káva.

Lednice vydává nepříjemné pachy

Chladnička vydávající nepříjemné pachy – Zdroj: spm

K neutralizaci nepříjemných pachů používáme jedlou sodu, ale tuto práci zvládne i mletá káva .

Abyste využili její savost, jednoduše nasypte mletou kávu do misky a dejte ji do lednice. Aby jeho účinek vydržel, neváhejte jej vyměnit každý měsíc.

Také, pokud máte zbytky kávové sedliny, můžete je také spotřebovat stejným postupem. Jediný rozdíl, na rozdíl od mleté ​​kávy ji budete muset vyměnit jednou za 15 dní. Navíc, a pokud to nevíte, kávová sedlina může fungovat i jako přírodní hnojivo.

Další překvapivá použití kávy

Bez ohledu na její formu, mletou, zrnkovou nebo konzumovanou, lze kávu využít překvapivými způsoby. Tady jsou některé z nich:

K odkalení odtoků použijte kávu

Pokud si všimnete ucpání dřezu, je snadné tento problém vyřešit kávovou sedlinou. Nalijte do odtoku a přidejte 1 litr vroucí vody .

Odklon odtoku 1

Odtok dřezu – Zdroj: spm

Očistěte kuchyňské povrchy kávovou sedlinou

Varné desky, pulty nebo nádobí jsou všechny povrchy, které můžete vyčistit hadříkem namočeným v kávové sedlině. Toto gesto můžete provést, aniž byste se museli obávat možné změny příslušných povrchů. Kávová sedlina zůstává na rozdíl od hydrogenuhličitanu sodného málo abrazivní.

Používejte kávu jako čističku vzduchu

Kromě toho, že je káva obzvláště příjemná na vůni, je známá svou schopností absorbovat nepříjemné pachy. Je tedy logické, že si můžete vyrobit čističku vzduchu. Vezměte si ponožku, kterou už nepoužíváte, a dejte do ní hrst nebo dvě zrnkové kávy. Utěsněte ponožku gumičkou a poté ji umístěte do místnosti, kterou si vyberete.

Používejte kávu jako čistič rukou

Pokud vaše ruce páchnou po manipulaci s česnekem nebo jakýmkoli jiným jídlem, které zanechává silný zápach, zvažte kávovou sedlinu. Stejně jako u jakéhokoli mýdla si vydrhněte ruce zbytky kávy a budete se muset rozloučit se všemi těmi nepříjemnými pachy.

Odpuďte mravence kávovou sedlinou

Kávová sedlina je jedním z nejlepších přírodních repelentů mravenců , může to být skvělé řešení, pokud se chcete tohoto neškodného hmyzu zbavit, aniž byste mu ublížili. Pokud si je všimnete a chcete je udržet pryč, posypte kávovou sedlinou kolem vstupních bodů domu. Škůdci se vzdálí, jakmile se přiblíží.

Kromě své jedinečné chuti má káva několik výhod, které umožňují její použití různými způsoby. Což nám na jednu stranu usnadní každodenní život.

Hit enter to search or ESC to close.