Zde je nejlepší tip na čištění vodního kamene z vodovodních baterií: budou se čistě lesknout

Zde je nejlepší tip na čištění vodního kamene z vodovodních baterií: budou se čistě lesknout

Pokud si ceníte zářivé koupelny, je důležité vědět, jak odstranit opakující se problém vodního kamene. Tyto bělavé nebo našedlé usazeniny vodního kamene se hromadí všude tam, kde je voda, a jejich odstranění může být mnohem obtížnější. Pokud přemýšlíte, jak je dostat z vodovodních baterií, můžete počítat se dvěma přírodními složkami.

Chcete mít zářivě čisté kohoutky, není nic jednoduššího. Proti nepoddajným stopám vodního kamene budou účinné dvě ingredience, které  pravděpodobně máte doma.  Zde je návod, jak na to.

Zvětšený faucet

Scaled tap – Zdroj: spm

Bílý ocet nebo citron proti vodnímu kameni, aby se vaše kohoutky leskly

Vápenec může působit esteticky nevzhledně a dokonce ovlivnit výkon vašeho vodovodního kohoutku. To může časem vést ke snížení tlaku vody nebo k zablokování. Nejlepší způsob, jak problém vyřešit, je použít jednu ze dvou klíčových ingrediencí, které dokážou vaše baterie zbavit vodního kamene a vrátit jim lesk:  bílý ocet obsahuje kyselinu octovou a citronová šťáva obsahuje kyselinu citrónovou. Obě složky jsou domácími profesionály považovány za vynikající proti vápenci.

Jak vyčistit vodovodní kohoutky bílým octem nebo citronovou šťávou?

Nejprve vyčistíte kohoutek  vlhkým hadříkem namočeným v mýdlové vodě s obsahem prostředku na  mytí nádobí  a zaměříte se na zvápenatělé místo. Opláchněte a osušte.

Poté použijte kyselinu citronovou v citronu k rozpuštění minerálů. Chcete-li to provést, namočte hadřík  do citronové šťávy a otřete vodní kámen z kohoutku . Můžete také použít přímo polovinu citronu.

Pokud máte co do činění s odolnými skvrnami, naneste bílý ocet na hrubou stranu houbičky nebo použijte hadřík. Odlupovanou část otřete a před opláchnutím nechte několik minut působit. Pokud chcete, můžete dokonce  omotat hadr nasáklý octem kolem potřísněné baterie. V takovém případě nechte před opláchnutím několik hodin působit.

Dávka jedlé sody, půlka citronu a zubní kartáček

Dávka jedlé sody, půlka citronu a kartáček na zuby – Zdroj: spm

Dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je připravit pastu z citronové šťávy a jedlé sody a aplikovat ji na problémové oblasti. Namočte použitý zubní kartáček do hmoty a poté vydrhněte. Nechte působit 30 minut, poté osušte a opláchněte.

Pokud chcete ještě méně námahy s méně konvenční metodou, můžete nalít 1/3 šálku bílého octa do plastového sáčku a zajistit ho kolem kohoutku  gumičkou.  Tato technika je o to zajímavější tváří v tvář tvrdým usazeninám. Nechte působit dvě až tři hodiny nebo i přes noc a poté zbytky setřete hadříkem na zbytky se starým zubním kartáčkem.

Pokud můžete odšroubovat perlátor nebo perlátor z kohoutku, vyčistěte všechny usazeniny, které se tam mohly usadit. V zásadě platí, že pokud je váš kohoutek naplněn vodním kamenem,  je mu vystaven i perlátor.  Po odšroubování perlátoru jej nechte přes noc namočit do horkého octa a poté jej vraťte zpět. Voda by nyní měla proudit mnohem snadněji.

Namáčení provzdušňovače baterie v roztoku bílého octa

Namáčení perlátoru baterie v roztoku bílého octa – Zdroj: spm

Jak zabránit tvorbě vodního kamene na vašich kohoutcích?

Aby se zabránilo hromadění vodního kamene na vodovodních bateriích nebo sprchových hlavicích, doporučuje se provádět pravidelné čištění a sušení. Tyto návyky zůstávají  nejlepším způsobem, jak problému předejít. 

S ohledem na to můžete mít hadřík z mikrovlákna vždy poblíž umyvadla, sprchového koutu  nebo vany.  Používejte jej, kdykoli je to možné, k odstranění vody z vodovodních baterií a sprchových hlavic,  aby byly čisté a zabránilo se usazování vodního kamene.

Pozor

Bílý ocet a citronová šťáva jsou složky, které mohou způsobit podráždění pokožky.  Při čištění kohoutků nezapomeňte  nosit gumové rukavice .

Oba produkty jsou, jak jste si všimli, prvky velmi přítomné v domácnostech. Využijte tedy jejich vlastnosti na maximum k řešení různých běžných problémů v domácnosti.

Hit enter to search or ESC to close.