Jedlá soda je nejlepším přítelem zahradníka: Zde je 10 chytrých použití na zahradě

Jedlá soda je nejlepším přítelem zahradníka: Zde je 10 chytrých použití na zahradě

Ekonomický, jedlý, netoxický a biologicky odbouratelný, nemůžeme zavinit jedlou sodu, tento produkt, bez kterého se jen těžko obejdeme. A z dobrého důvodu je tento bílý prášek vhodný pro mnohonásobné použití, jak v kuchyni, tak při úklidu i na zahradě.

Jedlá   soda se ukázala jako užitečná při odstraňování skvrn, bělení zubů, čištění povrchů a dokonce i při odstraňování pesticidů Jeho funkce jsou rozmanité a jedlá soda přidává další strunu na jeho luk. To je jeho použití v zahradnictví, které je také velmi praktické z mnoha důvodů.

– Držte zvířátka dál

Abyste se zbavili hmyzu, který pustoší vaši zahradu, bude vaším hlavním spojencem jedlá soda. Opusťte chemické pesticidy škodlivé pro vaše zdraví a životní prostředí a upřednostněte tento ekologičtější bílý prášek. K tomu smíchejte v rozprašovači litr vody, lžíci olivového oleje, dvě lžíce jedlé sody a pár kapek tekutého mýdla. Postříkejte svou zahradu touto směsí každé tři dny, abyste odpuzovali hmyz.

– Zbavte se mravenců

Jsou vaše zahrada a dům zamořené mravenci? nepanikař. Smíchejte pět lžiček jedlé sody s pěti lžičkami moučkového cukru a jednou lžící vody. Hledejte mraveniště a zalijte je touto směsí. Rozloučíte se s   otravnými mravenci .

– Ukončení Worms

Červi zelí mohou být problematické a bránit vaší zelenině ve zdravém růstu. K jejich odstranění stačí smíchat stejný díl mouky a jedlé sody a touto směsí posypat pěstované rostliny. V dohledné době ty červy neuvidíte.

– Vyčistěte zahradní dekorace

Všichni znáte přednosti jedlé sody pro čištění kuchyně nebo koupelny. A vaše zahrada může také těžit z jeho čisticí síly. Vše, co musíte udělat, je posypat bílým práškem všechny dekorativní předměty na vaší zahradě a poté je otřít vlhkým hadříkem.

– Otřete listy rostlin

Ať už se jedná o  pokojové nebo venkovní rostliny  , vždy je třeba je hýčkat. Chcete-li jim dopřát kosmetické sezení, můžete jejich listy otřít směsí vody a jedlé sody. Dodáte jim zdravý a lesklý vzhled.

– Zlepšete chuť zeleninové zahrádky

Pokud se věnujete ekologickému zemědělství, jedlá soda vám pomůže vypěstovat zdravější a chutnější zeleninu. A z dobrého důvodu, když si vezměte příklad z rajčat a posypte zemi trochou jedlé sody, porostou v méně kyselé půdě, a proto budou šťavnatější a sladší.

– Zalévat květiny

Chcete-li zalévat květiny na vaší zahradě, neváhejte přidat do konve trochu jedlé sody. Poté si všimnete, že vaše květiny budou lesklé a zdravější.

– Zvyšte životnost květin

Pokud chcete mít doma kytice růží nebo květin, abyste si užili jejich vůni, můžete jejich vzhled vylepšit a prodloužit jejich životnost tím, že je dáte do vázy s vodou se špetkou soli a jedlou sodou.

– Zbavte se plísní a hub

Při vlhkosti může na rostlinách růst houba. Jedlá soda, známá pro svou fungicidní kvalitu, pomůže překonat plísně. Studie   také prokázala jeho účinek na kvasinky, dermatofyty a plísně Jednoduše nastříkejte vodu s jedlou sodou na infikovaná místa.

– Zbavte se plevele

Ve spárách vaší zahradní cesty se často usadí plevel. Chcete-li to napravit, jednoduše navlhčete toto místo hustou pastou vyrobenou z jedlé sody a máte hotovo. Dejte sbohem plevelu, kvůli kterému vypadá vaše zahrada zanedbaně.

Hit enter to search or ESC to close.