Na podzim hodím 3 kaštany do pračky. Ušetří mi spoustu času a peněz

Na podzim hodím 3 kaštany do pračky. Ušetří mi spoustu času a peněz

Už vás nebaví používat prací prostředky, které jsou kromě toho, že jsou drahé, plné toxických složek a látek škodlivých zdraví? Pak vám nabízíme tuto bezpečnou a užitečnou alternativu. To spočívá ve výrobě vlastního pracího prostředku přírodní cestou. Vše, co potřebujete, je ten ořech a máte hotovo. Je to jedno z nejlepších řešení pro čištění bez odpadu: 0 % obalů, 0 % emisí uhlíku, 0 % zdravotních rizik, 100 % ekologické a především 100 % ekonomické. Vysvětlujeme, jak na to!

Pokud hledáte  přírodní a ekologické  alternativy pracích prostředků z obchodu, máme pro vás tip, který vás jistě uspokojí.

Koňské kaštany na praní prádla: co je na tomto ořechu tak zvláštního?

Vzhledem k tomu, že jde o podzimní ovoce, je toto období ideální pro uskladnění těchto ořechů a  jejich použití na různé způsoby . Jedním z nejúčinnějších tipů, jak prát prádlo přirozeným způsobem a vyhýbat se pracím prostředkům, které jsou nabité chemikáliemi a mohou  poškodit vaše zdraví  , je  používat v pračce koňské kaštany  . Jak ale postupovat a proč je tento oříšek tak účinný? To je to, co společně objevíme níže.

Vyperte oblečení s koňskými kaštany

Vyperte oblečení s koňskými kaštany. Zdroj: spm

  • Tajemství: získávání saponinu obsaženého v jírovci

Jírovce jsou  bohaté na saponiny . Přírodní sloučenina nacházející se v buňkách mnoha  luštěnin , včetně  quinoa, anglického břečťanu  vojtěšky  . Tyto molekuly detergentu dostaly svůj název podle své schopnosti produkovat vodnou  mýdlovou pěnu , která se používá k čištění průmyslových zařízení a jemných tkanin, jak dokazuje tato  studie  publikovaná v National Library of Medicine. Saponin je totiž  povrchově aktivní látka  schopná odstranit mastnotu, špínu a špínu z oblečení.. Čím více je rostlina bohatá na saponiny, tím účinnější je při čištění. Aby se však saponiny z jírovců uvolnily, musíte do nich vložit trochu svého, ale výsledky rozhodně stojí za to.

Koňské kaštany a pračka

Koňské kaštany a pračka. Zdroj: spm

Jak vyrobit přírodní prací prostředek s koňskými kaštany?

K  přípravě  tohoto přírodního pracího prostředku  jsou  potřebné ingredience a kroky, které je třeba dodržet:

Co potřebuješ :

  • 5 až 6 jírovců.
  • 200 mililitrů vody
  • Mixér, kastrol, cedník, skleněná láhev

Jak pokračovat :

  • Nasbírejte pár jírovců.
  • Umístěte je pod čistou utěrku a několika údery kladivem je rozdrťte a rozlámejte na malé kousky.
Rozdrťte jírovce kladivem

Rozdrťte jírovce kladivem. Zdroj: spm

  • Vložte je do mixéru a melte, dokud se nerozpustí na prášek.
  • Rozdrcené koňské kaštany (3,5 polévkové lžíce) dejte do hrnce nebo misky a přidejte 200 mililitrů vody.
Drcené jírovce

Drcené jírovce. Zdroj: spm

  • Směs necháme asi 30 minut louhovat, aby se uvolnily saponiny.
  • Směs propasírujeme přes síto. Bude to jako mléko, husté jako plnotučné mléko nebo smetana a nažloutlé barvy.
Prací prostředek na bázi jírovců

Prací prostředek na bázi jírovců. Zdroj: spm

Výše zmíněné ingredience jsou 2 umytí, ale na jedno umytí stačí jen asi 1/4 až 1/3 šálku. Zbytky mycího prostředku lze skladovat ve  skleněné lahvičce v lednici  až  týden . Po vyprání vyjde oblečení  dokonale čisté. Pokud chcete prádlo provonět, můžete přidat esenciální olej dle vlastního výběru .

Poznámka:  Čím jemněji nasekáte koňské kaštany, tím rychleji se saponin rozpustí ve vodě. Pokud je tedy rozemelete v mixéru a použijete vroucí vodu, stačí počkat 10 minut, než se saponin uvolní.

Prací prostředek vyrobený z jírovců

Prací prostředek na bázi jírovců. Zdroj: spm

Jak jistě víte, prací prostředek vyrobený z jírovců je jednou z nejlepších alternativ, jak ušetřit peníze a vyprat prádlo přírodním a ekologickým způsobem.

Hit enter to search or ESC to close.