Proč sypat jedlou sodu na koberec auta? Chytrý trik, který dělá každý

Proč sypat jedlou sodu na koberec auta? Chytrý trik, který dělá každý

Vůz, který je vysoce vystaven nepřízni počasí a znečištění, se může rychle ušpinit jak uvnitř, tak venku. Zejména koberce mohou být zasaženy stopami nečistot, které nese boty. Vždy je můžete doma vyčistit pouze jednou přísadou, kterou pravděpodobně máte ve svých kuchyňských skříňkách.

Čištění vašeho vozidla pomáhá udržovat jej v dobrém stavu, ale také jej chrání před usazeninami nečistot a pylu, které špiní auto a koberce.

Jak hloubkově vyčistit autokoberce běžným prostředkem?

V zimě stejně jako v létě boty často zanechávají stopy bláta na autokobercích. Abyste jim dodali čistý vzhled, existuje přirozený a snadno aplikovatelný trik. Pomůže vám odstranit veškerou špínu pomocí několika jednoduchých gest.

  • Jedlá soda, věrný spojenec pro údržbu koberců

jedlá soda002

Jedlá soda – Zdroj: spm.

Klasika pro údržbu domácnosti,  jedlá soda bude vaším ideálním spojencem pro čištění autokoberců. Stačí nasypat dostatečnou dávku jedlé sody po celé ploše koberce. Nechte působit přes noc a druhý den vysajte. Tato 100% ekologická metoda umožňuje nejen důkladné čištění koberců, ale také eliminuje tabákové nebo potravinářské pachy v autě.

Je možné postupovat jinak smícháním 2 lžiček jedlé sody s 1 litrem perlivé vody. Pomocí hadříku lehce navlhčeného tímto roztokem otřete povrch koberce a nechte asi třicet minut odstát. Opláchněte teplou vodou a nechte podložku uschnout na vzduchu. Výsledek je zaručen!

Další tipy, aby autokoberce vypadaly jako nové

Stejně jako jedlá soda existují různé přírodní produkty na čištění autokoberců. Jednoduchými každodenními gesty budete moci tyto základní součásti snadno vyčistit a zároveň dodáte interiéru svého vozidla skvělý vzhled.

  • Parní čištění autokoberců

Parní čištění interiéru

Parní čištění interiéru – Zdroj: spm

Tento trik se často používá jako první metoda k odstranění odolných skvrn a jiných nečistot z koberců. Použijte k tomu parní čistič, který budete přejíždět po každém koberci vašeho auta. Poté měkkým hadříkem otřete povrch, abyste uvolnili všechny nečistoty.

  • K čištění autokoberců použijte zeminu Sommières

Vynikající odstraňovač suchých skvrn, Terre de Sommières, známý jako „Fez mýdlo“, účinně odstraňuje tekuté a mastné skvrny z koberců.  Kromě toho, že je tento přírodní jíl levný, má skutečnou savost, která dělá s koberci obecně zázraky. Nasypte dostatečné množství na tento autodoplňek a poté nechte působit několik hodin nebo i přes noc. Poté prášek vysajte a setřete čistým hadříkem.

  • Umyjte autokoberce černým mýdlem

černé mýdlo001

Černé mýdlo – Zdroj: spm

Pro důkladné čištění  autokoberců neexistuje nic jako černé mýdlo. Stačí naředit dostatečné množství v nádobě s vlažnou vodou. Poté namočte houbu do mýdlové vody, než povrch koberce třete.  K odstranění všech odolných skvrn a zbytků prachu je možné paralelně použít měkký kartáč.  Nechte několik minut působit, poté opláchněte čistou vodou a poté osušte na slunci. Vaše koberce budou jako nové!

  • Plastové autokoberce čistěte peroxidem vodíku

Na rozdíl od látkových rohoží se plastové rohože snadněji čistí. Místo mytí ve vodě s prostředkem na mytí nádobí nebo jiným saponátem je lepší použít peroxid vodíku,  přírodní a účinný roztok . K tomu  použijte čistý hadřík, který namočíte do směsi 2⁄3 vody a 1⁄3 peroxidu vodíku. Poté opláchněte čistou vodou a nechte uschnout na vzduchu.

Praktická rada: při oddělování koberce se běžně objevuje svatozář. Než se soustředit pouze na jednu oblast, dává větší smysl vyčistit celý povrch koberce.

Hit enter to search or ESC to close.