Zbavte se potkanů ​​bez chemie díky přírodnímu triku

Zbavte se potkanů ​​bez chemie díky přírodnímu triku

Tito škůdci mohou způsobit strach a způsobit značné škody na vašich plodinách. Abyste je udrželi pryč, nemusíte nutně volat službu na hubení škůdců. Můžete se také obejít bez chemie a používat přírodní produkty. Je to sázka na jistotu, že s těmito zahradními vůněmi zachráníte své rostliny!

Krysy mohou způsobit zkázu na vaší úrodě a být skutečnými škůdci ve vaší domácnosti. Díky repelentním domácím vůním je můžete držet daleko od domova. Obejdete se tak bez chemikálií, které jsou zdraví škodlivé.

Přestože potkani mohou žít kdekoli, zahrady jsou jedním z jejich oblíbených prostor. Právě tady mají poblíž potravu a spoustu bezpečných úkrytů, kde je nikdo nenajde. I když se může zdát, že potkan na zahradě není tak nebezpečný, jako když je uvnitř domu, riziko zůstává stejné.

Potkani na  zahradě  mohou způsobit vážné poškození našich rostlin, ale nejdůležitější je, že potkani jsou přenašeči nemocí a jejich přítomnost v blízkosti může být pro nás i naše mazlíčky nebezpečím. Také se tito hlodavci velmi snadno rozmnožují, takže pokud se potkanů ​​na své zahradě rychle nezbavíte, dojde k přemnožení a bude obtížnější tyto hlodavce udržet.

Přírodní vůně, které vyženou krysy z vaší zahrady

Krysa v zahradě

Krysa v zahradě – spm

Jetel

Jetel může být pro někoho talismanem, ale ne pro krysy. Jejich silný zápach je pošle opačným směrem. Aby toho nebylo málo, tato rostlina se snadno pěstuje.

Chcete-li vyhnat hlodavce, musíte jetele položit na místo, kde je chcete držet pryč.

Toto řešení však může chvíli trvat, než se projeví, a rostliny se budou muset každé tři dny měnit.

 Česnek a cibule

Repelentní vlastnost  česneku  souvisí s jeho silnou vůní po allicinu, u cibule je její síla proti přítomnosti krys způsobena sloučeninami síry.

Chcete-li odpudit hlodavce, budete muset umístit celé stroužky česneku kolem oblastí navštěvovaných těmito škůdci nebo nastříkat směs česneku a cibule na klíčová místa.

Chcete-li to provést, přiveďte čtyři šálky vody k varu a přidejte nakrájenou cibuli a dva až čtyři stroužky česneku.

Snižte teplotu a vařte pět minut. Poté vypněte oheň a nechte směs zcela vychladnout.

Po vychladnutí směs přeceďte a zbylou vodu vložte do láhve vybavené rozprašovačem.

 Kávová sedlina

Hořká chuť horké kávy v kombinaci s její silnou vůní je impozantní při odpuzování krys.  Odborníci vysvětlují: „Pokud potřebujete odehnat krysy ze své zahrady, můžete jednoduše vyhodit kávovou sedlinu přímo do zahrady.  „Je skvělý pro kompostování, takže je účinný pro hnojení vaší zahrady a také pro odpuzování škůdců, jako jsou krysy. »

Mohu použít rostliny k hubení krys ve své zahradě?

Některé rostliny mohou také pomoci udržet krysy mimo vaši zahradu.

Trnité jablko : Tato rostlina obsahuje ve svých kořenech atropin, látku, která může být smrtelná pro krysy a myši.

Máta  : Je to aromatická rostlina, jejíž vůně je pro potkany velmi nepříjemná a dokáže je zahnat.

Je možné zabránit výskytu krys na zahradě?

Krysa se schovává

Krysa, která se skrývá – spm

Udržujte zahradu v čistotě odstraňováním plevele a nečistot, které mohou být přítomny. To podpoří růst rostlin a zabrání krysám, které preferují zanedbanější prostředí. Ujistěte se, že na zahradě není žádné jídlo, proto nenechávejte jídlo svých mazlíčků mimo dům, aby nepřilákalo  potkany .

Hit enter to search or ESC to close.