Zkuste dát mýdlo do umyvadla a uvidíte, co se stane. Po pár minutách budete mít výsledek, který jste hledali, přijďte zjistit, k čemu slouží.

Dřez nebo dřez často zapáchá kvůli ucpání . Ty jsou velmi časté a závisí na několika faktorech, jako je hromadění potravin, mýdla nebo zbytků vlasů. Na základě závažnosti problému se můžete rozhodnout, zda je vhodné jednat na vlastní pěst. V každém případě to můžete zkusit a pokud to nebude fungovat, zavolejte instalatéra.

Zablokování způsobuje velmi důležité nepříjemné pachy, které samy jen stěží zmizí. Ve skutečnosti musíme najít řešení a jednat co nejlépe a rychle. Nejrychlejší a nejrychlejší metodou je samozřejmě píst, ale pak se budete muset snažit udržet dřez provoněný v průběhu času.

mýdlo v dřezu

Můžete to udělat tak, že do něj dáte nějaké mýdlo. Jak? Níže se na to podíváme a prozradíme vám tento trik, který je velmi jednoduchý, ale který vám umožní lépe vyčistit a provonět dřez zároveň, že bude tak voňavý, zaručený výsledek. Níže, v dalším odstavci, uvidíme všechny podrobnosti.

Mýdlo ve dřezu – takhle to musíte udělat

Jak jsme již řekli, pachy jsou na denním pořádku a bojovat s nimi často stačí velmi málo. V tomto případě se podívejme na způsob, jak provonět a vyčistit dřez zároveň bez přílišné námahy a jen s pár přípravky. Budete potřebovat jedlou sodu, prostředek na mytí nádobí a teplou vodu.

Nejprve budete muset umyvadlo zavřít uzávěrem, nebo pokud jej nemáte, můžete najít alternativní způsob tak, že vložíte například ručník do igelitového sáčku a zablokujete jej. Poté je potřeba do uzávěru nasypat asi 4 lžíce jedlé sody a pár kapek prostředku na mytí nádobí. Nyní můžete nalít horkou vodu .

mýdlo ve dřezu - pryč smrad

Nechte to takto asi 10 minut a poté nalijte další vodu spuštěním z kohoutku. Nyní je čas pořádně vydrhnout houbou, ale nezapomeňte si vzít rukavice a masku, protože soda má velmi silný zápach. Po dokončení můžete vše sundat a vyčistit dřez čistou vodou. Nyní bude voňavý a čistý.

vyčistit dřez

Pak jsou tu další tipy, jak mít provoněný dřez a tedy i stejně provoněnou kuchyň . Stačí si pořídit kostku tuhého mýdla na ruce s vůní, kterou preferujete nejvíce, a struhadlo . Nyní musíte mýdlo hustě nastrouhat a odložit.

V tuto chvíli si pořiďte organzové sáčky, do kterých můžete vložit nastrouhané mýdlo, které pak můžete umístit na strategická místa. Můžete jej umístit například do blízkosti kuchyňské baterie nebo zavěsit poblíž veškerého kuchyňského náčiní. To bude vydávat příjemnou vůni, která se bude šířit po místnosti, čímž se odstraní nepříjemné pachy.