Aby lilie míru, jejíž botanický název je Spathiphyllum, bujně rostla, stačí jedna složka, pojďme se podívat, co to je.

Je to nádherná rostlina pocházející z některých tropických oblastí amerického kontinentu, pro svou krásu a jemné listy je považována za pokojovou rostlinu.

Mírová lilie: vlastnosti

Jednou z nejdůležitějších zvláštností lilie mírové je absence stonků, neboť listy raší přímo z oddenku, který má na horním konci poupata a na dolním kořeny, které lze považovat za kořen rostliny, jako stejně jako jeho reprodukční systém.

Mírová lilie je bílý květ se žlutými a zelenými listy, pro svůj elegantní vzhled je jednou z nejžádanějších květin. Jeho krásná bílá skvrna je zmutovaný list, který chrání a obklopuje květiny. Když dosáhne zralosti, změní se na bílou a stárnutím se změní na světle zelenou.

Tato květina, jak můžete snadno uhodnout z názvu, je považována za symbol míru, stejně jako nevinnosti, čistoty, léčení, naděje a prosperity.

Mírová lilie v botanické zahradě

Znamená to také sympatie, dlouhověkost, krásu, znovuzrození a ctnost, takže mít jeden doma je důležité, protože jeho síla bude mít velký pozitivní dopad na naše životní prostředí.

Mírová lilie je podle filozofie Feng Shui rostlina schopná vyrovnávat energie místnosti, ve které je umístěna, má dokonce schopnost přeměňovat negativní energie na pozitivní, a proto se stala jednou z nejžádanějších. rostliny.

Složka, která se má použít, aby byla svěží

Lilie mírová je oblíbená pokojová rostlina, ale pro rozkvět květiny je nutné vytvořit vhodné a příznivé podmínky.

Je to rostlina, která se ráda vystavuje hodně světlu , ale ne přímému slunci. Pokud by zůstala na přímém slunci, její listy by spálily .

Ve skutečnosti, jako mnoho rostlin, i lilie mírová dobře snáší stín, takže může růst v jakékoli části bytu, dokonce i na severní straně.

Při silném nedostatku vnějšího osvětlení se však listy rostliny natahují a pak se ztrácí svítivost a pestrobarevnost rostliny a nekvete často. 

Kvetoucí mírová lilie

Může se dokonce stát, že její kvetení úplně ustane, takže pokud rostlina tyto příznaky vykazuje, je lepší květináč přemístit do vhodnějšího prostoru z hlediska osvětlení.

Jako tropická rostlina nemá ráda studený vlhký vzduch, proto v silném suchém vzduchu mohou špičky listů zasychat. Z tohoto důvodu by se měl pravidelně stříkat vodou pomocí rozprašovače. 

Vzhledem k tomu, že v zimě je topení zapnuté, musí se denně rosit, zalévat teplou vodou, v žádném případě studenou vodou a zcela suchou půdou.

Pokud přelijeme, uvidíme nemoci a parazity, listy začnou žloutnout. Ideální teplota pro pěstování této rostliny se pohybuje mezi 21 a 30 stupni Celsia.

Krmte rostlinu rýží

Ke krmení rostliny, aby aktivně rostla a bujně tekla, lze použít vrchní obvaz vyrobený z minerálních hnojiv. Ke krmení rostliny můžete použít domácí organické přípravky s normální rýží .

Rýže je bohatá na užitečné minerály a na přípravu této živiny je potřeba 100 gramů rýže, tedy asi hrnek rýže, kterou je nutné namlít nebo rozdrtit paličkou.

Mísa rýže

Po rozmělnění na prášek se rýže v nádobě nasype do 3 litrů horké vody  a nechá vychladnout. V tomto okamžiku se filtruje a tento roztok se používá k zalévání rostliny. Toto krmení rostliny se opakovalo a každých 14 dní se vylévalo do země.

Zejména v období růstu a květu bude při použití této zvláštní péče lilie míru lépe růst a bude po dlouhou dobu stále bujnější.