Jedna z nejkrásnějších rostlin vůbec, kterou si kdokoli chová doma, aby zkrášlila domácí prostředí a dodala správnou barvu, je orchidej.

Orchideje jsou elegantní, barevné, nádherné, rafinované, květy jsou velkolepé, mění vzhled domu s minimální námahou během okamžiku.

Někdo si myslí, že péče o orchideje uvnitř domu může být náročná a obtížná, ve skutečnosti stačí dodržovat pár rad, triviálních triků, abyste byli příjemně překvapeni.

Orchideje doma, nemusíte mít zelený palec, udělejte to pro velkou spokojenost

Chcete-li mít doma fantastické orchideje a oživit i ten nejtemnější kout bytu , stačí si zakoupit uvedený druh a pak se o něj bez excesů starat. V tomto ohledu je třeba připomenout, že slovo excesy označuje příčinu smrti jakékoli rostliny.

Kdo nemá zelený palec, neměl by se vzdát rostlin doma. Nejen, že jich může mít tolik, kolik chce, ale také se je může pokusit reprodukovat tak, aby měl super květinové balkony a parapety s malým úsilím.

Mezi nejjednodušší druhy orchidejí na domácí pěstování patří Phalenopsis , která, pokud je doma umístěna správným způsobem a ve správné poloze, může poskytnout uspokojení , pak je tu Cambria, která kdoví jakou péči nevyžaduje.

Jsou to dvě rostliny, které se správným množstvím světla a vody oživují velkolepé květy. Orchideje potřebují mírné a teplé teploty, světlo, ale ne přímé, vlhký vzduch, ale ne příliš. Například 70% vlhkost je nejlepší.

Orchidej vypadá skvěle umístěná blízko okna, pokud má zatažené závěsy, aby se zabránilo slunečnímu záření, aby se dostalo přímo na její listy a zabilo ji. Abyste pochopili, zda je osvětlení správné, tedy ne příliš mnoho a ne příliš málo, musíte jednoduše sledovat barvu listů, která musí být intenzivně zelená, ani světlejší, ani tmavší.

Teplota musí jít od 18 do 28 stupňů, ani trochu níže, ani trochu výše. Pak je důležité, aby vzduch dobře cirkuloval, také v tomto případě žádné přebytky. Rostlina musí být chráněna před větrem a nesmí mít stojatou vodu.

Tipy, aby rostlina dobře rostla, přírodní hnojivo, které funguje

Když už jsme u toho, orchideje by měly být na jaře a v létě hojně zalévány, aby země měla možnost zcela přesně vyschnout, aby se zabránilo stagnaci vody a usmrcení rostliny, aniž by si to někdo uvědomoval. 

růžová orchidej

Může být také nezbytné použít hnojivo jednou za 15 dní, možná zředěné ve vodě. Jakkoli se to může zdát zvláštní, mezi mnoha hnojivy, která se prodávají v supermarketech, v obchodech, které se zabývají péčí o rostliny, existuje zvláštní přírodní produkt, který je schopen poskytnout mnohem více výhod téměř bez nákladů. 

Řeč je o banánové slupce, stačí vám tři, zakoupené pro potravinářské účely, které se však mohou hodit na tisíc dalších způsobů, toto je příklad. Tímto způsobem říkáme ne plýtvání, což není maličkost v době, jako je ta naše, v níž vládne konzum a plýtvání.

Jak si doma připravit přírodní hnojivo a jak ho používat

Tři banánové slupky dokážou poskytnout velké uspokojení, v tomto případě dokážou orchidej zkrásnit, dokážou prodloužit její kvetení bez známek utrpení i mimo sezónu.

První věc, kterou musíte udělat, je dobře omýt banánové slupky, poté je umístit do misky s 2 litry vody a nechat je alespoň dva dny macerovat. Po uplynutí potřebné doby se roztok přefiltruje a použije k navlhčení rostliny nebo jednoduše k čištění listů v létě.

slupka od banánu

Je vhodné jej používat střídmě, protože jde o velmi koncentrovaný roztok, který opět při nadměrném použití může orchidej spíše poškodit, než aby jí dlouho vydržel nebo ji rychle rozmnožil.

Po dokončení budou rostliny okamžitě vypadat mnohem krásnější. Jediná věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že tento postup musí být prováděn každých 7 dní.

A konečně, kapalina, která se nepoužívá, musí být ponechána chráněná, uzavřená, nikdy vystavena slunečnímu záření, neotevřená, protože se nejen odpařuje, ale také proto, že k ní jsou senzačně přitahováni komáři, což se stává nebezpečným.