Nechat kvést hortenzie, muškáty a růže nikdy nebylo jednodušší. S lžící tohoto produktu budou trvale kvést, o to jde.

Hortenzie, muškáty a růže patří mezi květiny, které kvetou v létě , ale rozhodně ne jediné. Velmi barevné rostliny, které obvykle dávají velkou spokojenost, když kvetou. Jejich pěstování není obtížné, ale jako všechny rostliny potřebují určitá opatření.

bujné muškáty - tak

Charakteristika těchto tří rostlin: hortenzie, muškáty a růže

Hortenzie kvetou až do září a lze je pěstovat jak v květináčích, tak v zemi. Ideální teplota pro tuto rostlinu je kolem 18°C ​​a preferuje mírné klima a průměrné teploty. Nejlepší je umístit tuto rostlinu mimo slunce a často ji zalévat, protože se obávají sucha az tohoto důvodu musí mít vždy velmi vlhkou půdu.

hortenzie - vlastnosti

Také ne barva jeho květů závisí na kyselosti půdy. Ve skutečnosti, pokud je pH mezi 4 a 5,5, květy, které vykvetou, budou fialové a modré. Pokud je naopak pH vyšší, bude méně kyselý a barvy budou mít tendenci k růžové nebo červené. Pak potřebuje hnojivo, ale my se podíváme, co použít, aby co nejlépe vzkvétalo.

Muškáty jsou naproti tomu na pěstování jednodušší . Ve skutečnosti potřebují jen slunce a vodu. Ideální teplota pro muškáty je mezi 15 a 25°C a milují proto středomořské klima. Její květy jsou velmi dekorativní a díky pestrým barvám se skvěle hodí na balkon nebo do okna.

růže - rysy

Konečně jsou tu růže a i v tomto případě je pěstování jednoduché . Ve skutečnosti existuje jen několik opatření, která je třeba vzít v úvahu. Ideální teplota je mezi 12 a 25 °C, ale růže mohou čelit i zimě. Potřebují hodně světla, ale snášejí stín, pokud není příliš hustý.

1 polévková lžíce hořčíku a rostliny jsou znovuzrozeny

Každý, kdo má zelený palec a je vášnivým zahradníkem, ví, že velkou část růstu rostlin reguluje hořčík. Nedostatek hořčíku ve skutečnosti vede k méně bujným rostlinám , a to se stává zvláště když je horko a když jsou rostliny v období fotosyntézy.

Nedostatek hořčíku je patrný tím, že listy žloutnou a blednou. Žíly zezelenají, ale postupně se okraj zploští a zhnědne. Kromě toho, bez hořčíku, rostliny mají problém vzkvétat . Proto je hořčík nezbytný pro rostliny i pro zvířata a lidi.

hořčík - 1 polévková lžíce v rostlinách

Hořčík lze tedy rostlině podávat a vybrat si můžete jak lékárnický, tak zahradní. Pokud máte hořčíkové tablety nebo doplňky, můžete je zredukovat na prášek a pak postupovat, jak uvidíme níže. Dělat to je opravdu jednoduché a především je zde velmi málo kroků.

Stačí naředit polévkovou lžíci práškového hořčíku v 10 l vody a nalít asi 2 l do každé rostliny z kořene rostliny a ne z podšálku níže . Pokud je rostlina naopak zcela bez květů a chcete proces urychlit, můžete si připravit koncentrovanější roztok s 1 L vody a lžičkou hořčíkového prášku a nalít do rostliny.