S lžící této růže, muškáty a hortenzie neustále kvetou
Nechat kvést hortenzie, muškáty a růže nikdy nebylo jednodušší. S lžící tohoto produktu budou trvale kvést, o to jde.
Hortenzie, muškáty a růže patří mezi květiny, které kvetou v létě , ale rozhodně ne jediné. Velmi barevné rostliny, které obvykle dávají velkou spokojenost, když kvetou. Jejich pěstování není obtížné, ale jako všechny rostliny potřebují určitá opatření.

Charakteristika těchto tří rostlin: hortenzie, muškáty a růže
Hortenzie kvetou až do září a lze je pěstovat jak v květináčích, tak v zemi. Ideální teplota pro tuto rostlinu je kolem 18°C a preferuje mírné klima a průměrné teploty. Nejlepší je umístit tuto rostlinu mimo slunce a často ji zalévat, protože se obávají sucha az tohoto důvodu musí mít vždy velmi vlhkou půdu.

Také ne barva jeho květů závisí na kyselosti půdy. Ve skutečnosti, pokud je pH mezi 4 a 5,5, květy, které vykvetou, budou fialové a modré. Pokud je naopak pH vyšší, bude méně kyselý a barvy budou mít tendenci k růžové nebo červené. Pak potřebuje hnojivo, ale my se podíváme, co použít, aby co nejlépe vzkvétalo.
Muškáty jsou naproti tomu na pěstování jednodušší . Ve skutečnosti potřebují jen slunce a vodu. Ideální teplota pro muškáty je mezi 15 a 25°C a milují proto středomořské klima. Její květy jsou velmi dekorativní a díky pestrým barvám se skvěle hodí na balkon nebo do okna.

Konečně jsou tu růže a i v tomto případě je pěstování jednoduché . Ve skutečnosti existuje jen několik opatření, která je třeba vzít v úvahu. Ideální teplota je mezi 12 a 25 °C, ale růže mohou čelit i zimě. Potřebují hodně světla, ale snášejí stín, pokud není příliš hustý.
1 polévková lžíce hořčíku a rostliny jsou znovuzrozeny
Každý, kdo má zelený palec a je vášnivým zahradníkem, ví, že velkou část růstu rostlin reguluje hořčík. Nedostatek hořčíku ve skutečnosti vede k méně bujným rostlinám , a to se stává zvláště když je horko a když jsou rostliny v období fotosyntézy.
Nedostatek hořčíku je patrný tím, že listy žloutnou a blednou. Žíly zezelenají, ale postupně se okraj zploští a zhnědne. Kromě toho, bez hořčíku, rostliny mají problém vzkvétat . Proto je hořčík nezbytný pro rostliny i pro zvířata a lidi.

Hořčík lze tedy rostlině podávat a vybrat si můžete jak lékárnický, tak zahradní. Pokud máte hořčíkové tablety nebo doplňky, můžete je zredukovat na prášek a pak postupovat, jak uvidíme níže. Dělat to je opravdu jednoduché a především je zde velmi málo kroků.
Stačí naředit polévkovou lžíci práškového hořčíku v 10 l vody a nalít asi 2 l do každé rostliny z kořene rostliny a ne z podšálku níže . Pokud je rostlina naopak zcela bez květů a chcete proces urychlit, můžete si připravit koncentrovanější roztok s 1 L vody a lžičkou hořčíkového prášku a nalít do rostliny.