Máte-li na balkoně růži nebo jste nějakou dostali darem a rádi byste si ji rozmnožili, vězte, že je to možné pouze z jejich stonku. Růže jsou jedny z nejhezčích květin v okolí a mohou ozdobit jakoukoli část domu bez ohledu na jejich barvu.

Růže jsou považovány za obtížné na pěstování, ale počínaje jedním stonkem je lze reprodukovat až po mnoho dalších, takže jejich reprodukce je prakticky nekonečná. Je to snadná práce a nevyžaduje žádné zahradnické zkušenosti.

Níže vám ukážeme, jak vytvořit nádhernou sbírku růží počínaje stonkem .

První průchod

První věc, kterou musíte udělat, je určit ideální místo, kam růže umístit. Vykopejte díru asi 15 cm hlubokou a naplňte ji pískem. Chcete-li vybrat správné místo, postupujte podle následujících tipů:

  1. Nedávejte růže příliš blízko sebe.
  2. Neumisťujte růže příliš blízko zdi nebo pod strom.
  3. Zajistěte, aby se růže dostaly na vzduch a slunce, nejlépe ranní slunce.

Druhý krok

Pořiďte si stonky nebo řízky růží, které budou použity k jejich množení a vytvoření naší zahrady. Důležité je, že stonky měří na délku asi 20-25 centimetrů.

Třetí krok

Tento krok je stejně jednoduchý jako důležitý. Stonky je nutné očistit, zbavit listů a nečistot, aby se podpořila její regenerace.

Čtvrtý krok

Stonky růží zasuňte do písku a nechte mezi nimi určitý prostor. Stonky dobře zatlačte do písku, aby byly pevně fixovány.

Pátý krok

Stonky růží zasypte vyhnojenou zeminou a dobře přitlačte nohama, aby se dobře utužily.

Práce je hotová: teď už jen musíme počkat, až si příroda vezme svůj směr.