V Asii je známý jako “strom peněz” a je s ním spojena schopnost přitahovat štěstí v podnikání a prosperitě: Nefrit je jednou z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších pokojových rostlin.

V přírodě může dorůst až dvou metrů na výšku. Je to nenáročná rostlina na péči, je však třeba dodržovat zvláštní péči, aby Jade tree vzkvétal .

Níže uvádíme základní ošetření, která zajistí, že váš Jade strom kvete a vytvoří nespočet voňavých květin.

Zavlažování

Nefrit šetří vodu v listech a stoncích, špatně snáší stojatou vodu, ale v každém případě je třeba zabránit tomu, aby půda zůstala příliš dlouho suchá.

Strčte prst do zeminy, abyste cítili vlhkost, a zalévejte pouze v případě, že je suchá. Pokud rostlina již odkvétá, dejte pozor, aby květy nezmokly.

Světlo

Světlo je nezbytné pro růst a přežití Jade tree. Umístěte rostlinu blízko dobře osvětleného okna a nejlépe na sluneční světlo.

Pozor na mrazy a studený vítr: rostlinu dejte pod přístřešek, aby nebyla vystavena nepřízni počasí.

Ornice

Jade Tree má rád dobře odvodněnou půdu. Použijte směs zeminy v květináči s hustým pískem a na dno umístěte trochu štěrku, abyste pomohli odvodnění vody.

Hnojivo

Jade strom každé 3 měsíce přihnojujte organickým hnojivem. Můžete použít mletou kávu, suché mleté ​​vaječné skořápky nebo hnojivo pro sukulenty.

Další tipy pro kvetení jadeitového stromu

Jade tree kvete kolem 10 let. Ke svému rozkvětu potřebuje mírné klima a slunce.

Na začátku podzimu rostlinu umístěte na nejchladnější místo na zahradě nebo v domě. Přes zimu bude potřebovat průměrnou teplotu 10°C.

Ujistěte se, že Jade tree přijímá 12 hodin úplné tmy během noci.