Sansevieria je jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin, která se dokonale hodí k dekoraci jakéhokoli interiéru, aniž byste museli věnovat zvláštní péči. Ve skutečnosti je tato rostlina tak odolná, že dokáže přežít i na tmavých místech a s velmi malým množstvím vody.

Málokdo ví, že sansevieria může při správné péči také vzkvétat. V tomto článku vysvětlujeme, jak vyrobit květinu sansevieria , aby uvolnila svou klasickou a lahodnou vůni.

Existuje asi 70 druhů sansevieria, ale mezi nejznámější patří sansevieria cylindrica , sansevieria laurentii , sansevieria zeylanica a sansevieria kirkii .

Přimět sansevierii ke květu se může zdát obtížné, ale není to nemožné. Musíte se jen pokusit reprodukovat podmínky jeho přirozeného prostředí.

Umístění a světlo . Přestože se snadno přizpůsobí tlumeně osvětleným prostorům, je ideální umístit sansevierii do blízkosti dobře osvětleného okna. To umožní, aby jeho listy byly silnější a zelenější.

Zalévání . Sansevieria by se měla zalévat pouze tehdy, když je půda zcela suchá. V zimě potřebuje vodu jen jednou nebo dvakrát za měsíc.

Hnojivo . Aplikujte na konci jara a začátkem léta jednou měsíčně až do podzimu. Použijte hnojivo pro rostliny s květy. Květy Sansevieria se objevují koncem léta a mají vůni připomínající vanilku a banán.