Nefrit je ideální pro zdobení zahrad a vnitřních prostor nejen pro své krásné listy, ale také proto, že je spojen se štěstím. V tomto článku vysvětlíme, jak rozkvést nefritový strom .

Nefrit je velmi oblíbená a rozšířená rostlina, která se snadno reprodukuje a udržuje. Málokdo však ví, že může vzkvétat a vytvářet nádherné a velmi voňavé květy ve tvaru hvězdy, bílé barvy s fialovými nádechy.

Květy nefritových stromů se objevují na špičkách větví, ve formě shluků, obvykle koncem zimy a brzy na jaře.

Aby nefrit vykvetl, nemusí být příliš mladý. V průměru může rostlině trvat až 10 let, než začne produkovat květy.

Aby nefrit rozkvetl, stačí rostlině zaručit správné podmínky: vyvarujte se nadměrné vlhkosti a slunce.

  1. Správně ho hnojte . Aby rostlina kvetla, je nutné ji dobře krmit. Přidejte přírodní hnojivo nebo kompost. Chcete-li dát rostlině vzpruhu, můžete jednou měsíčně, na jaře a v létě, aplikovat hnojivo na africkou fialku.
  2. Zalévejte pořádně . Jednou z největších chyb v péči o nefrit je přemokření. Rostlinu zalévejte, až když si všimnete, že ornice zcela vyschla.
  3. Vystavte ji na chvíli chladu . Někteří odborníci prokázali, že umístění nefritového stromu do chladného rohu domu během pozdního podzimu mu pomáhá vzkvétat.

Rostlina nefritového stromu by měla být umístěna v osvětlených rozích, ale neměla by být vystavena přímému slunečnímu záření, které by mohlo spálit její listy.

I když existují rostliny, které jsou ideální do kuchyně nebo koupelny, nefrit mezi ně nepatří. Nadměrná vlhkost a teplo způsobují, že rostlina trpí a brání jí v kvetení.