Co takhle jí to říct květinami? Vznešené a barevné, orchideje jsou perfektní květiny pro tuto příležitost. Tyto krásné rostliny mají velmi silnou symboliku, protože představují sílu, krásu, lásku a luxus. Ty však mohou rychle vadnout a je důležité se o ně dobře starat. Ale nebuďte smutní, pokud vyblednou, protože existují 3 jednoduché a účinné tipy, jak je rychle oživit. Něco, co vnese do vašeho interiéru nádech života.

Je terapeutické mít doma krásné květiny. Když je uvidíte kvést v krásné váze, zbarví váš každodenní život a orchideje vyzařují jemnou a jemnou vůni ve vašem domově. Pokud by neštěstím uschly, existují radikální rady, jak jim dát druhý život. Zjistěte, jak je chránit a nechat je krásně kvést.

Vznešená květina

Je to jedna z nejžádanějších rostlin v květinářství, protože vyzařuje parfém, který dlouho inspiroval tvůrce flakonů. Tuto křehkou květinu s krásnými barvami je příjemné mít doma a zprostředkovává obraz krásy a síly. Historická anekdota: Ve starověkém Řecku byly ženy přesvědčeny, že pokud otec jejich nenarozeného dítěte bude jíst velké a nové hlízy, bude to chlapec. Naopak, pokud se matka živí miminky, čekala by holčičku.

Tato rostlina nabízí i jejich čtrnácté výročí svatby. Květina tedy s mnoha symboly, která má před sebou ještě zářnou budoucnost. Pouze zůstává křehká a vyžaduje precizní péči, aby zůstala naživu. Generování nových výhonků a neustálé kvetení je těžká výzva, se kterou vám mohou pomoci 3 jednoduché a účinné tipy.

Jak mohu dát druhý život svým orchidejím?

Nakrmit je! Mnoho z nás zapomíná zalévat své rostliny. Ty však potřebují mnohem více vody, než si myslíte. Vyměňte vodu ve váze každé dva dny a každé dva týdny dávejte svým krásným orchidejím tekuté hnojivo.

Získejte ze své školky jeden bohatý na fosfor a draslík. Když tyto květiny odkvetou, přestaňte je krmit a snižte frekvenci hydratace. Přestávka, která umožňuje pozorovat vznik nových výhonků.

Bylo světlo!

Pokud květiny potřebují k životu vodu, slunce je také životně důležité pro všechny rostliny. Podzimní slunce je pro tyto zázraky ideální, protože paprsky jsou jemné a přenášejí energii, aby rostlina rozkvetla. Vyberte si tedy tuto sezónu a pozvěte je k sobě domů a můžete je dokonce vynést.

Vytvořte tepelný šok

Tepelný šok zahrnuje vystavení vašich krásných orchidejí dvěma různým klimatickým podmínkám, horkému a studenému. Na rozdíl od jiných květin je nezpůsobuje vadnutí, ale pomáhá jim k rozkvětu. To také pomůže při růstu nových stonků. Když je 15 stupňů, můžete sliz vytahovat celý den.

Když padne večer, přiveďte je a opakujte toto gesto po dobu 15 dnů. Pouze je důležité dbát na to, aby tyto vznešené rostliny nebyly vystaveny horku, včetně topení. Pokud však teplota u vás doma přesáhne 20 °C, umístěte je na chladná místa. Základní gesta, aby tyto rostliny zůstaly doma co nejdéle.

Kousek štěstí doma

Pokud jsou přednosti zahradničení založeny z psychologického hlediska, mít květiny v interiéru je také způsob, jak se o sebe postarat. Krása je důležitá, abyste se doma cítili dobře, a také nám umožňuje vyjádřit naši kreativitu květinovými kompozicemi, které si můžete přizpůsobit svému vkusu.

Každá z květin v sobě nese symboliku.

Růže například v překladu znamená lásku a vášeň. Hortenzie může znamenat vděčnost a uznání. Na druhé straně duhovka v sobě nese smysl pro moudrost, odvahu a naději. Dávání a přijímání květin je také vztahový akt, který vytváří silná pouta mezi těmi, kdo si je vyměňují. Věděli jste, že například pivoňka může znamenat romantiku nebo lítost? Ambivalence, které můžete přeložit pomocí těchto zázraků přírody, které nás nikdy nepřestanou uchvacovat.