Vidět  naše rostliny kvést  je jedním z největších úspěchů každého zahradníka, odborníka i nezkušeného. Květiny jsou často důvodem, proč si naše rostliny kupujeme. Někdy se nám však nedaří přimět je, aby vykvetly.

Ne všechny rostliny kvetou, ale je pravda, že mnohé ne, protože nenajdou své ideální podmínky světla, zálivky, teploty a mnoha dalších faktorů, které mohou jejich kvetení ovlivnit.

Například rostliny jako sansevieria, stonek štěstí nebo monstera deliciosa jsou spojeny s krásnými listy, ale málokdo ví, že mohou také kvést.

Proč moje rostliny nekvetou?

Mnoho faktorů může ovlivnit rostliny, které nekvetou, ale nejprve musíte určit typ rostliny a znát její ideální podmínky, pak znát její věk.

Rostliny nekvetou, dokud nedosáhnou určité úrovně zralosti. Některým může trvat roky, než dají první květy, takže je důležité znát každý druh.

Hlavní  faktory ovlivňující kvetení rostlin  jsou:

  1. Nedostatek světla  . Každá rostlina má specifické potřeby světla. Pokud chováte rostlinu, která potřebuje hodně světla ve stínu, zjevně nepokvete. Stejné je to i obráceně.
  2. Teplota  . Nadměrný chlad může zabít výhonky rostliny nebo způsobit, že květy vydrží velmi krátkou dobu. K tomu se musíte ujistit, že jste vybrali ty správné podle toho, kde žijete.
  3. Zalévání  . Suchá rostlina nikdy nebude mít energii, kterou potřebuje ke kvetení. Naopak rostlina, která přijímá příliš mnoho vody, může zemřít nebo se naplnit plísní, takže nebude kvést.
  4. Nedostatek živin  . Jako každý jiný živý tvor i rostliny potřebují ty správné živiny a při jejich nedostatku přestávají růst, kvést a hnít. Škodit může i nadbytek živin.
  5. Hmyz nebo nemoci  . Hmyz oslabuje naše rostliny a odebírá energetické zlato pro kvetení. Je důležité držet moučné brouky nebo mravence od našich rostlin, kteří je mohou doslova kolonizovat.

Jak připravit hnojivo, které aktivuje kvetení

Nedostatek  živin  je jedním z důvodů, proč naše rostlina nekvete. Živiny jako  fosfor a draslík  jsou důležité pro stimulaci kvetení: zde přicházejí na řadu hnojiva, látky, které poskytují živiny, které mohou rostliny asimilovat.

Aby rostliny kvetly rychleji a bohatěji, potřebujete dvě ingredience:  50 gramů čerstvého zázvoru a půl tyčinky skořice  .

Zázvor nakrájíme na malé kousky a rozetřeme se skořicí. Můžete to udělat v mixéru nebo kuchyňském robotu.

Jakmile získáte vlhkou a homogenní směs, vložte ji do skleněné nádoby s víčkem a uložte do chladničky.

Pro výrobu hnojiva smíchejte půl lžičky směsi zázvoru a skořice s litrem vody. Nechte několik hodin uležet a poté použijte roztok k zalévání nekvetoucích rostlin.

Čerstvý zázvor, v malém množství, je vynikajícím spojencem rostlin. Tento kořen je vynikajícím zdrojem draslíku, životně důležité živiny pro kvetení, a jeho aroma odpuzuje hmyz.

Skořice dokáže stimulovat růst kořenů a je velmi nápomocná proti plísním rostlin, které jsou často příčinou nedostatečného kvetení.