Jedlá soda není jen pro domácí použití. Má také mnoho předností pro zahradu a ovoce a zeleninu. Podívejte se na našich 8 nejlepších využití jedlé sody na zahradě.

Jedlá soda se ukázala jako užitečná při odstraňování skvrn, bělení zubů, čištění povrchů a dokonce i při odstraňování pesticidů. Jeho funkce jsou rozmanité a jedlá soda přidává další strunu do jeho luku. To je jeho použití v zahradnictví, které je také velmi praktické z mnoha důvodů.

Zde je 8 použití jedlé sody na zahradě:

1. UDRŽUJTE ZVÍŘÁTKA PRYČ

Abyste se zbavili hmyzu, který pustoší vaši zahradu, bude vaším hlavním spojencem jedlá soda. Opusťte chemické pesticidy škodlivé pro vaše zdraví a životní prostředí a upřednostněte tento ekologičtější bílý prášek.

K tomu smíchejte v rozprašovači litr vody, lžíci olivového oleje, dvě lžíce jedlé sody a pár kapek tekutého mýdla. Postříkejte svou zahradu touto směsí každé tři dny, abyste odpuzovali hmyz.

2. ZBAVTE SE PLÍSNÍ, PADLÍ A PLEVELE:

Abyste se zbavili plísní na zahradě, smíchejte 4 lžičky jedlé sody s galonem vody a naneste směs na problémová místa.

Abyste ochránili ovoce a zeleninu před padlím, postříkejte je směsí jedné lžíce jedlé sody, 2,5 lžíce zahradnického oleje a galonu vody.

Chcete-li odstranit plevel, zejména krabí trávu, která roste mezi trhlinami na vašich chodnících, navlhčete oblast a vložte do trhlin silnou vrstvu jedlé sody, abyste vytvořili pastu.

3. ZVYŠTE ŽIVOTNOST KVĚTIN

Pokud chcete mít doma kytice růží nebo květin, abyste si užili jejich vůni, můžete jejich vzhled vylepšit a prodloužit jejich životnost tím, že je dáte do vázy s vodou se špetkou soli a jedlou sodou.

4. ZALÉVEJTE KVĚTINY

Chcete-li zalévat květiny na vaší zahradě, neváhejte přidat do konve trochu jedlé sody. Poté si všimnete, že vaše květiny budou lesklé a zdravější.

5. ZLEPŠETE CHUŤ A VZHLED ROSTLIN

  • Rajčata jsou sladší, když se pěstují v méně kyselých půdách. Nasypte tedy jedlou sodu do země kolem nich.
  • Pro stimulaci kvetení begónií, hortenzií a muškátů je každý měsíc zalévejte jedinečným tonikem na bázi dvou litrů vody a lžíce jedlé sody.
  • Aby byly vaše lilie, kosatce, muškáty a sedmikrásky zdravější a lesklejší, přidejte do vody před nalitím jedlou sodu.

6. VYČISTĚTE ZAHRADNÍ DEKORACI

Všichni znáte přednosti jedlé sody pro čištění kuchyně nebo koupelny. A vaše zahrada může také těžit z jeho čisticí síly. Vše, co musíte udělat, je posypat bílým práškem všechny dekorativní předměty na vaší zahradě a poté je otřít vlhkým hadříkem.

7. ZBAVTE SE MRAVENCŮ

Jsou vaše zahrada a dům zamořené mravenci? nepanikařte. Smíchejte pět lžiček jedlé sody s pěti lžičkami moučkového cukru a jednou lžící vody. Hledejte mraveniště a zalijte je touto směsí. Rozloučíte se s otravnými mravenci.

8. TEST PH PŮDY

K testování pH půdy budete potřebovat půl šálku jedlé sody a půl šálku octa. Dále odeberte dva vzorky půdy a umístěte je do samostatných nádob. Do jednoho ze vzorků nalijte ocet a pokud bublá, má pH nad sedm nebo je zásadité. Jinak do druhého vzorku přidejte jedlou sodu s půl šálkem vody. Když to teď tryská, je to kyselé.

Chcete-li zmírnit intenzivní zápach kompostu, stačí nasypat na hromadu trochu jedlé sody.