K mytí podlah není potřeba shánět běžné čisticí prostředky, které jsou někdy zdraví i životnímu prostředí škodlivé. Objevte, jak provést tento úkol pomocí neznámého, ale impozantního triku!

Někdy se nám nedaří podlahu zbavit nečistot a zbytků ani přípravkem na údržbu. Tato technika System D vám pomůže mít ohromující výsledky déle.

čistit podlahu

Jak vyčistit podlahu, aby vydržela déle čistá?

Před mytím podlah je zásadní jeden krok: zametání. A z dobrého důvodu  tento domácí úkol  eliminuje prach a zbytky . Existuje impozantní metoda, jak mít podlahu lesklou a beze šmouh. Jedná se o neznámý čisticí roztok, který si můžete připravit doma. Díky němu budete podlahu vytírat méně často.

K vytvoření tohoto speciálního řešení budete potřebovat:

  • 1/2 uzávěru tekutého pracího prostředku
  • 10 litrů vlažné vody
  • 25 gramů glycerinu

Smíchejte ingredience v kbelíku, ponořte mop do tohoto přípravku a vyčistěte podlahu. Vydrží déle lesklé. Pokud je vaše podlaha obzvlášť znečištěná, můžete přidat trochu tekutého čisticího prostředku, jako je prostředek na mytí nádobí.

lesklá podlaha

Existují další tipy na čištění podlahy bez chemie

Podlahu je možné naleštit a odstranit nečistoty bez saponátu. Kromě techniky s glycerinem  existují metody D-systému  , které vám pomohou udržovat povrchy bez detergentů.

– Voda a bílý ocet účinně čistí podlahu

Pro okamžitý čistící a odmašťovací efekt je ideální bílý ocet. Abyste toho využili, budete muset v kbelíku smíchat půl šálku tohoto kyselého roztoku s litrem vody. V závislosti na typech půdy můžete dát stejné množství tohoto zdroje kyseliny octové a vody. Pro provonění všeho přidejte   před vytíráním pár kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru . Toto řešení je ideální pro jakýkoli typ nátěru.

– Rostlinný olej je spojencem čisté podlahy

K výrobě vlastního čisticího prostředku můžete použít přísady, které máte po ruce. Tato technika čištění podlah je radikální pro ochranu dřevěných podlah, jako jsou parkety. K přípravě tohoto přípravku smíchejte v kbelíku následující ingredience:

  • 1 lžička rostlinného oleje
  • ½ šálku bílého octa
  • Přírodní čistící prostředek
  • 1 šálek vody

Pomocí čistého hadříku z mikrovlákna nebo mopu očistěte povrch nebo oblast od nečistot. Přípravek můžete také nalít do lahvičky opatřené rozprašovačem a nastříkat místa zasažená špínou a stopami mastnoty. Se špínou se můžete na dlouhou dobu rozloučit.

– Domácí alkohol  je účinný při čištění podlahy

Pro dezinfekční, odmašťovací a lesklý efekt je tato směs impozantní a je vhodná pro celou řadu podlahových krytin. Dotyčný produkt? Domácí alkohol, který seženete v drogerii nebo v kutilské prodejně. Tato přísada je ideální pro dezinfekci a odmaštění stop na podlaze. K přípravě tohoto řešení  budete potřebovat:

  • 2 šálky vlažné vody
  • ¼ šálku lihu
  • ½ šálku bílého octa

Ingredience smíchejte v kbelíku a použijte přípravek k vytírání podlahy. Vaše podlaha bude čistá, svěží a zářivě čistá.