Na našem vzhledu se počítá každý detail: Od střihu až po make-up klademe velký důraz na naši postavu a nešetříme snahou být alespoň reprezentativní. Zejména naše oblečení je jedním z nejdůležitějších aspektů našeho vzhledu. Žehlička je nástroj, který nám umožňuje dodat našemu oblečení čirý vzhled bez vrásek. Při používání se však na žehličce mohou hromadit nečistoty a popáleniny, zde je návod, jak ji vyčistit.

Pro ty nejobsedantnější z nás záleží na detailech. Vyretušované fotografie z časopisů nás podvědomě tlačí k tomu, abychom zahnali každou nedokonalost našeho vzhledu. Totéž platí pro vrásky na oblečení az tohoto důvodu se žehlička jeví jako základní nástroj k jejich nápravě.

Čištění žehličky může být složité

Žehlička je jedním z těch nástrojů, bez kterých se neobejdeme, pokud je pro nás náš vzhled nějak důležitý. Pokud je použití relativně snadné, teplo, které vydává, může být problematické: Chvilka nepozornosti, improvizovaný telefonát nebo opakované použití může způsobit popáleniny nebo nečistoty, kterých se bude těžké zbavit. Nepropadejte panice, jsme tu, abychom vám poskytli několik tipů, které vám umožní vrátit lesk vaší žehličce.

7 tipů pro čištění žehličky

Existuje několik způsobů, které vám umožní  čistit žehličku přírodními a levnými produkty , bude to především otázka výběru toho, který vám nejlépe vyhovuje:

1 – Sůl

Sůl, nezbytný produkt v naší kuchyni a nezbytný zvýrazňovač chuti, je jedním z těch přírodních produktů, které mohou nahradit chemické čisticí prostředky. Co lidé méně vědí, je, že  sůl je skvělý způsob, jak vyžehlit vaši oblíbenou žehličku. Posypte utěrku několika lžícemi soli a zapojte spotřebič. Jakmile je horká, vyžehlete látku posunutím po zrnkách soli. Jakmile skvrny zmizí, vypněte žehličku a protáhněte ji vlhkým hadříkem, až bude dostatečně studený.

2 – ocet

Pokud předchozí metoda nestačila,  můžete použít tuto o něco výkonnější metodu.  Můžete smíchat bílý ocet a sůl, před namočením hadříku směs zahřejte. V místě nejodolnějších skvrn pak postačí plát vaší žehličky dobře protřít. Po dokončení otřete žehličku druhým čistým vlhkým hadříkem.

3 – Citron

Citron je citrusové ovoce s mnoha výhodami, ať už jako doplněk k jídlu nebo jako pomoc při hubnutí. Používaly ho naše babičky k úklidu každého koutu svého domova a  budete překvapeni, když zjistíte, že od citronu neodolá žádná skvrna , ani ta od vaší žehličky. Nakrájejte citron na polovinu a žehličku přímo otřete. Opláchněte vlhkým hadříkem. Jednoduchá, ale neméně účinná metoda.

4 – Jedlá soda

Všichni milovníci čištění vědí, jak  zásadní je jedlá soda.  Není proto překvapením, že ji najdeme v tomto seznamu. Smíchejte jedlou sodu s horkou vodou, než do ní namočíte hadřík, před čištěním otřete podrážku žehličky čistou houbou.

5 – Peroxid vodíku

Další tip, který má tu výhodu, že je jednoduchý  , je jednoduše použít peroxid vodíku. Hadřík a mazivo na lokty vám umožní získat jasný výsledek!

6 – Zubní pasta

A ano,  zubní pasta vám také může pomoci vyčistit žehličku.  Pokud je možné vyrobit si domácí zubní pastu pro péči o vaše zdraví ústní dutiny, můžete pro tento tip použít zubní pastu zakoupenou v supermarketech. Chcete-li to provést, jednoduše potřete studenou podrážku vašeho zařízení zubní pastou. K nanesení pasty použijte hadřík, poté jednoduše opláchněte a otřete čistým vlhkým hadříkem.

7 – Marseillské mýdlo

Marseillské mýdlo je produkt  známý a uznávaný pro své mimořádné čisticí vlastnosti.  K čištění žehličky jednoduše natřete suchým mýdlem teplou žehlicí plochu žehličky. Pak už jen stačí vše setřít čistým ručníkem.