Česnek je jednou z nejpoužívanějších surovin při vaření. Výborně se hodí k dochucení nebo přípravě výborných restovaných pokrmů. Ale nejen to, protože je to fantastické přírodní antibiotikum, mnozí ho jedí i syrové. Ale jak to můžeme udržet? Existuje neuvěřitelná metoda, kterou znají jen kuchaři: pojďme zjistit víc.

Česnek má mnoho vlastností, je jednou z nejpoužívanějších surovin v našich kuchyních. I když jeho vůni a chuť neocení každý, výborně se hodí k dochucení jakéhokoli pokrmu. Mnozí ho jedí i syrový, jen aby vstřebal všechny jeho výhody. Věděli jste ale, že existuje způsob, jak jej uchovat? Tímto způsobem zůstane v perfektním stavu po dobu jednoho roku: pojďme zjistit, jak na to.

Jak uchovávat česnek: všechny podrobnosti

Česnek je schopen regulovat krevní tlak a výrazně snižovat cholesterol. Díky svým silným vlastnostem dokáže detoxikovat játra. Často se vyhazuje, ale nutričně je jedním z nejúčinnějších. Aby nabrala všechny její vlastnosti, bude stačit konzumovat ji syrovou. 

Připomeňme, že toto je jen velmi málo výhod česneku. Tato složka je přírodní antibakteriální , ve skutečnosti působí proti střevním parazitům a posiluje imunitní systém. Dále je přirozeným protizánětlivým prostředkem, reguluje oběhový systém, právě z tohoto důvodu je prevencí kardiovaskulárních onemocnění.

Oloupané stroužky česneku
 

V zimě je to náš spojenec číslo jedna , protože nás skvěle vyléčí ze sezónní chřipky. Mít ho doma je nezbytné nejen proto, že jej můžeme využít v kuchyni, ale také pro naši pohodu. Ale jak to můžeme udržet? Existuje fantastický lék, česnek udržíte v perfektním stavu, aniž byste jej nechali shnít minimálně rok: pojďme zjistit víc.

Nedotčený česnek po dobu jednoho roku: jak ho skladovat

Zkušení kuchaři tento způsob skladování česneku jistě znají. Nejprve vezměte půl kila stroužků česneku a namočte je asi na hodinu do teplé vody . Po usušení je oloupejte a uvidíte, že půjdou lehce sloupnout, protože slupka změkla.

Poté vložte všechny stroužky česneku do sterilizované skleněné nádoby. Poté nasypte dvě lžíce hrubé soli, mělo by to být asi 30 gramů soli. Nyní můžete přidat pár lžic jablečného octa nebo, chcete-li, zalít vinným octem, tato přísada pomůže udržet česnek neporušený. 

Oloupané stroužky česneku
 

Nakonec přivedeme k varu trochu vody a necháme vychladnout. Před uzavřením nádoby víčkem nakrájejte plátek citronu a položte jej na česnek. Sklenici velmi pevně uzavřete a protřepejte, aby se všechny ingredience promíchaly.

Stroužky česneku tak uchováte déle než rok v perfektním stavu a nebudou hnít. Nejen to, protože je můžete konzumovat, kdy chcete, aniž byste je museli pokaždé loupat, když je potřebujete použít. Tento způsob používá mnoho kuchařů , je praktický a především účinný.