Nasaďte na koště igelitový sáček a rozlučte se s vysavačem a smetákem

Nasaďte na koště igelitový sáček a rozlučte se s vysavačem a smetákem

Domácí a domácí práce jsou často únavné a zametání je dokonalým příkladem. Kromě toho, že je tato práce časově náročná, může být extrémně zdlouhavá, protože se provádí denně. Pokud je výběr koštěte velmi důležitý, je přesto nezbytné používat správná gesta. Není třeba zoufat, díky triku tak překvapivému jako účinnému se zametání podlahy stane dětskou hrou!

Utírání prachu z podlahy je důležitou činností, protože pomáhá udržovat čistotu v domácnosti. Zde je tip, jak tuto aktivitu učinit rekreační, na denní bázi.

Proč dávat igelitový sáček na koště?

Úklid je jedním z těch neměnných rituálů, kterými se řídí náš každodenní život.Uklidit si pokoj, umýt nádobí, vysypat odpadkové koše… tolik domácích prací , kterých se většina z nás bojí a které jsou ve většině případů neustále odkládány. A pokud existuje jeden úkol, který nevyžaduje žádné zvláštní znalosti nebo znalosti, je to rozmáchlý. Utírání prachu na podlaze je skutečně jednoduchá činnost, kterou zvládne každý z nás, pokud jsme vyzbrojeni trpělivostí a motivací , zvláště pokud má dané obydlí více místností nebo jsou v něm děti a domácí mazlíčci. Naštěstí a díky jednoduchému důmyslnému triku si tento úkol můžete usnadnit.

Někdo, kdo předá koště

logo pinterest

Někdo, kdo předá koště? – Zdroj: spm

Jednoduchý plastový sáček pro lepší čištění podlah

Aby byla podlaha vždy čistá, není potřeba používat vysavač. Jak jste pochopili, někdy je nejjednodušší metoda nejúčinnější. V tomto smyslu bude výběr správného koštěte stačit, ale nejen! Tváří v tvář prachu, chlupům, kočičím nebo psím chlupům povalujícím se všude a v každém rohu vaší podlahy nebude hlavním spojencem příliš mnoho. Skutečně a abyste vynaložili co nejmenší námahu při zametání podlahy, budete potřebovat pouze jednoduchý plastový sáček . Jakkoli se to může zdát jednoduché, tento předmět vám může tento domácí úkol jen usnadnit.

Neuniklo to vaší pozornosti, ale chuchvalce prachu i různé chlupy a chlupy se nenapravitelně usazují ve štětinách koštěte, takže tento úkol je ještě únavnější, než už je. Ale zakrytí kartáče na koště igelitovým sáčkem tomu zabrání. Prach a vlasy se tak nebudou usazovat do štětin koštěte a budete je moci odstranit, aniž byste si museli ušpinit ruce .

Několik plastových sáčků

logo pinterest

Několik plastových sáčků – Zdroj: spm

Jak správně čistit podlahu podle jejího nátěru?

Čištění podlahy je úkol, který musíte provádět pečlivě a důkladně. Z dobrého důvodu existují různé typy povlaků, z nichž každý má svá specifika a vyžaduje zvláštní pozornost.

Umyjte PVC podlahu: v tomto případě budete muset použít mop z mikrovlákna namočený v roztoku bílého octa a vody . Jedlá soda je také dobrou alternativou čištění podlah. Dále se nedoporučuje používat na tento typ povrchu přípravky považované za příliš silné, jako je černé mýdlo nebo bělidlo.

Mytí podlahy z linolea: tento typ krytiny vyžaduje šetrnou a pravidelnou údržbu. Při mytí neváhejte použít mýdlovou vodu (můžete použít prostředek na mytí nádobí) a přidat bílý ocet pro odmaštění a lesk tohoto typu podlahy . Nezapomeňte také mop řádně vyždímat a vyhnout se přebytečné vodě, abyste nezanechali žádné stopy.

Mytí parket: tento typ nátěru je citlivý na vodu, protože tato kapalina může rychle proniknout mezi prkna, což způsobí deformaci parket. Před mytím podlahy je proto nutné mop dobře vyždímat a osušit hadříkem. Nakonec zvažte také pořízení kvalitního vysavače, který podlahu zbaví škůdců, kteří neváhají napadnout tento typ povrchu .

Zavedením tohoto triku do praxe nebude čištění podlahy trvat tak dlouho jako obvykle. To vám umožní věnovat více energie a času jiným domácím pracím.

Hit enter to search or ESC to close.