S metodou, o které nikdo nepřemýšlí, můžeme mít na naší orchideji pevné kořeny a krásné květy. Takhle.

V našich domovech se často vyskytují rostliny , které činí okolní prostředí živějším a veselejším a činí náš domov harmonickým, pomocí těchto našich zelených přátel jako kusu nábytku.

Rostliny však nejsou užitečné jen jako ozdoby, ale také pro zdravé ovzduší, mnohé z nich totiž využívají fotosyntézu chlorofylu a pomáhají nám měnit vzduch cirkulací oxidu uhličitého a kyslíku.

Orchidej, metoda pro silné kořeny

Kromě toho některé, zejména mastné, mají tendenci absorbovat vlhkost přítomnou v místnosti, a tím přitahovat veškerou kondenzaci a zabraňovat tvorbě plísní na stěnách.

Mnohé z těchto rostlin mají ve své nejlepší sezóně tendenci kvést a tyto květiny jsou užitečné pro ochranu planety a pro opylování hmyzu, díky kterému je svět barevný a funkční.

Z tohoto důvodu je vhodné udržovat rostliny v blízkosti oken nebo na našich balkonech vždy v plném květu, aby si opylující hmyz mohl odpočinout a najít pyl.

Orchidej: jak ji udělat silnou
 

Význam tohoto hmyzu na naší planetě je zásadní, protože bez jejich práce nebudeme mít vše, co máme, a musíme jim poděkovat za to, co pro ekosystém dělají.

Mezi nejprodávanějšími a nejkupovanějšími rostlinami je jedna, která jde daleko kvůli svým květům a protože byla vždy považována za symbol elegance a krásy, stejně jako má mnoho druhů.

Zde je to, co dělat

Řeč je o orchideji , která se zejména v posledním období stala nejprodávanější rostlinou vůbec spolu s dalšími, které se staly pro školkaře nutností, ale ne každému se daří ji správně pěstovat.

Často se stává, že tato rostlina vytváří velmi robustní kořeny a některé z nich mají tendenci vylézt z květináče, kam jsme rostlinu umístili, a proto je máme tendenci seřezávat.

I když zpočátku vzhled není nejhezčí, musíte si dávat pozor na to, co děláte, protože řezáním těchto kořenů, nazývaných vzdušné kořeny, může mít rostlina tendenci se poškodit a nekvetou.

Orchidej: jak ji udělat silnou
 

V opačném případě musíte vzít tyto vzdušné kořeny a přinést je do podnosu plného vody  vedle naší rostliny a počkat, až budou silné a robustní, než budete pokračovat v operaci.

Tím, že vytrhneme celou rostlinu z vnitřku květináče, stačí ji přenést do větší a ujistit se, že kořeny jsou obaleny kolem ostatních, aby mohly růst silné a robustní.

Tímto způsobem se nejen vyhneme tomu, že budeme mít vzdušné kořeny, ale budeme mít také příležitost zajistit, aby květy, které se narodí, byly bohaté a silné a všichni, kteří naši rostlinu uvidí, budou závidět.

Existují také různé způsoby údržby orchidejí a některé z nich zahrnují použití citronové šťávy, zatímco jiné používají kravské mléko, aby byly listy lesklé a jasné a květy bílé a svěží.