Zalévání orchideje : zde jsou dobré rady od školkaře , aby byl jeho kultivar zdravý a bujný.

Orchidej je zimní rostlina a jedna z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších rostlin. Jeho elegance a květy z něj dělají rostlinu, která vyžaduje hodně péče. Jedině dodržováním platných triků a tajemství školkařů je možné , aby to žilo dlouho. Ne každý má zelený palec a čas potřebný na péči o orchidej, proto je dobré řídit se dobrou radou floristů: Zde je návod, jak z elegantní a rafinované orchideje udělat krásnou a bujnou rostlinu.

Orchidej, když ji takhle zaliješ, stane se nesmrtelnou. Nikdy to nebylo tak krásné a svěží!

 

Orchidej je rostlina tropického a subtropického původu z Ameriky. Je to rafinovaná, elegantní a smyslná rostlina. Existuje přes 20 000 druhů s různými barevnými tóny, tvary a listy. Znak elegance, orchidej má velmi jemnou strukturu a je třeba ji uchovávat ve vlhkém prostředí.

Orchidej: význam světla

Orchidej patří mezi zimní rostliny, které vyžadují sluneční světlo, ale ne přímo. Ve skutečnosti se jedná o rostlinu, která nesmí být vystavena na parapetu přímo slunečnímu záření. Kromě toho, aby orchidej zůstala bujná a zdravě rostla, musí být držena mimo dosah tepla z radiátorů.

Orchidej: ideální teplota

Aby orchidej rostla zdravě a bujně, upřednostňuje teplé a mírné teploty a nepreferuje extrémně nízké teploty.

Orchidej – nejlepší hnojiva

Aby orchideje bujně rostly, potřebují přírodní hnojiva a základní živiny, aby vyrovnaly všechny nedostatky. Mezi nejlepší přírodní hnojiva patří kávová sedlina a bramborová voda , které jsou velmi bohaté na vitamíny a minerály.

Orchidej: řezání suchých větví

Pro posílení rostliny orchideje doporučují školkaři odstranit suché větve , aby květy a listy mohly bez problémů znovu vyrůst od nuly. Navíc suché větvičky mají tendenci hnít a přitahovat spory hub, které se množí a tvoří plísně.

Zalévání orchidejí: Zde je trik školkaře, aby byla silná a bujná

Školky doporučují zalévat orchidej třikrát nebo čtyřikrát týdně . Během letní sezóny je možné, že rostlina orchidejí vyžaduje více zalévání. Pokud je půda velmi suchá a suchá , můžete přidat několik kostek ledu. Po zalití lze na listy a květy nastříkat směs vody a hydrogenuhličitanu sodného.

Aby orchidej rostla zdravě a bujně, musí být umístěna v průhledné skleněné váze, která umožňuje posílení kořenů rostliny.