Pokud milujete rostliny a cílem je, aby rostly zdravé a silné, existuje několik triků, které je třeba dodržovat, abyste měli bohaté kvetení a zdravé listy a kořeny. Konkrétně se bude zkoumat, jak přimět orchideje, aby kvetly tím nejlepším způsobem , pokojová rostlina pro pěstování v bytě.

Orchidej – to je trik pro bohaté kvetení a jasné, silné listy

Orchidej

Trik , jak mít zdravé kořeny a květy , je určitě použití citronu , citrusového ovoce, které se obvykle chová doma kvůli jeho mnohostrannému použití, je ideální pro čištění listů orchidejí a především užitečné pro ochranu této rostliny před chorobami. Ve skutečnosti má citron dezinfekční účinek a udržuje pryč veškerý hmyz a parazity, kteří mohou rostlinu napadnout. Kromě toho je bohatá na draslík a vitamín C , které jsou užitečné pro to, aby listy orchidejí rostly zelenější a lesklejší.

Je však důležité vědět, že citronová šťáva by se neměla nalévat přímo na rostlinu , protože kyselina citronová, kterou obsahuje, by ji mohla poškodit. První věc, kterou musíte udělat, je zředit citronovou šťávu vodou.

Orchidej - tajemství bohatého kvetení a silných zdravých listů

1. způsob

  • 10 kapek citronové šťávy
  • 200 ml vody
  • Vatové polštářky nebo vata

Nalijte citronové kapky do nádoby s vodou. Poté se bavlněný kotouč namočí do tekutiny a po zmáčknutí se přenese na listy rostliny. Disk je nutné zmáčknout , aby se zabránilo vstřebání přebytečné vody stonkem a listy.

Tento postup, který je nutné provádět pouze jednou týdně , chrání rostlinu před hmyzem, jako je například košenila nebo třásněnka .

2. způsob

  • 200 ml vody
  • 3 kapky citronové šťávy

Do vody se přidají citronové kapky a směs se jednou za měsíc nalije do květináče . Získanou tekutinu je také možné nalít přímo do talířku na orchidej, bude se tak pomalu vstřebávat . Tento postup také slouží k tomu, aby se hmyz nedostal k rostlině. 

S těmito 2 alternativními triky máte orchideje se svěžími listy a květy.

Kam umístit orchidej doma, aby dobře kvetla

Ale pro dobré kvetení a růst orchideje je nezbytné vědět, kam ji doma umístit, protože nikdy se vám nepodaří ji přimět kvést v prostoru, kde nedostává dostatek hodin světla. Existují druhy, jako je Phalaenopsis , které vyžadují méně světla pro kvetení , a jiné, jako je Cymbidium nebo Dendrobium , které vyžadují mnoho hodin osvětlení denně . Mnohokrát je důležité změnit místo tím, že zkusíte nové místo s více světlem nebo slabým osvětlením. Pro orchideje je určitě ideální místo na okenním parapetu , klidně vystaveném slunečním paprskům.

Pro získání zdravých a bujných květů je však rozhodující faktor : trpělivost . Orchidej je jednou z nejkrásnějších květin ve světě rostlin, ale je také jednou z nejrozmarnějších. Musíte tomu tedy věnovat spoustu času a pečlivě se o něj starat.