Recept: Řecký jogurtový koláč (lehký a chutný)

Recept: Řecký jogurtový koláč (lehký a chutný)

Chcete si připravit chutný dort, aniž byste trávili dlouhé hodiny v kuchyni? Dort z řeckého jogurtu je TEN ideální vlhký dezert, který zpestří vaši snídani i odpolední čaj. Na jeho přípravu budete potřebovat jen jednoduché ingredience a pár minut vašeho času.

Získání šťavnatého dezertu závisí na použitých přísadách a příchutích. Mezi dorty, které jsou jednoduché na přípravu, najdeme slavný dezert z řeckého jogurtu. Je to klasika francouzského pečiva, podobná cheesecaku. Zdravé, lehké a šťavnaté, lze dochutit dle libosti.

Jak připravit lahodný dort z řeckého jogurtu?

Chutný a sotva sladký  dort z řeckého jogurtu  je pravděpodobně jedním z dortů, které rádi pečou dospělí i děti. Díky jediné složce může tento recept nabídnout hladkou a krémovou texturu.

  • Řecký jogurtový koláč, jednoduché a zdravé ingredience!

Jogurtový dort

logo pinterest

Jogurtový dort. Zdroj: spm

Zde je to, co budete k výrobě tohoto dezertu potřebovat:

  • 500 gramů řeckého jogurtu (4 jogurty)
  • 3 vejce
  • 50 gramů kukuřičného škrobu
  • 75 gramů agávového sirupu
  • 5 ml tekutého vanilkového extraktu
  • Špetka soli

Pro super vlhký dezert vynechejte obyčejný jogurt a místo něj zvolte řecký jogurt. Ta vnese dortu vlhký a vzdušnější vzhled.  Podobně kukuřičný škrob umožňuje získat bezlepkový dort a dodat vašemu dortu ještě větší nadýchanost. Navíc může být agávový sirup výbornou alternativou cukru. Tento produkt s velkou sladící silou je ideální pro vaši detoxikační kúru. Nakonec vám sůl pomůže vyvážit sladkou chuť vašeho dortu.

  • Kroky k výrobě dortu z řeckého jogurtu

Směs ingrediencí

logo pinterest

Směs ingrediencí. Zdroj: spm

Nejprve zapněte troubu na 180 °C a pomocí lžíce nalijte jogurt do velké nádoby. Poté přidejte vejce a promíchejte elektrickým šlehačem. Zapracujte agávový sirup, vanilkový extrakt a poté kukuřičný škrob a pokračujte ve šlehání směsi. Před pečením těsta po dobu asi čtyřiceti minut vyložte formu pečicím papírem. Chcete-li vědět, zda je váš koláč hotový, vložte do těsta nůž. Pokud zůstane čistý, znamená to, že můžete dort vyndat. Poté počkejte asi patnáct minut, což je doba potřebná k vychladnutí dezertu. Poté jej opatrným tahem za papír vyjměte z formy. Když dort úplně vychladne, dejte ho do lednice, abyste si ho vychlazený vychutnali k čaji!

Nějaké tipy, jak vylepšit svůj dort z řeckého jogurtu?

Chcete-li dát  svému gurmánskému dezertu lepší vzhled , postupujte podle těchto několika dalších technik, i když jsou volitelné.

 

  • Zakryjte dort hliníkovou fólií

Pro získání vlhkého a šťavnatého koláče je možné použít techniku ​​hliníkové fólie. Ta spočívá v zakrytí dortu alobalem, jakmile vyjede z trouby . Tím vytvoříte kynidlo dortu a získáte velmi šťavnatou texturu.

  • Přidejte jedlou sodu pro nadýchaný koláč

Prášek do pečiva

logo pinterest

Prášek do pečiva. Zdroj: spm

Není žádným tajemstvím, že bez droždí koláč nevykyne. Místo míchání droždí s moukou, abyste získali hustotu, zvolte přírodní alternativu. Balíček prášku do pečiva lze skutečně  nahradit lžičkou jedlé sody. Pokud nemáte ve spíži jedlou sodu, můžete vyšlehat tuhý sníh z bílků. To skutečně umožňuje fixovat vzduchové bubliny v těstě a získat dobře nafouknutý koláč. 

Hit enter to search or ESC to close.