Dejte na noc do mrazáku sklenici soli, je to skvělé řešení důležitého problému

Dejte na noc do mrazáku sklenici soli, je to skvělé řešení důležitého problému

Stejně jako všechny běžné domácí spotřebiče si i mraznička zaslouží pravidelnou údržbu, aby optimálně fungovala. A z dobrého důvodu může být mrazák obsahující námrazu méně účinný a spotřebovávat více elektřiny. Odmrazování mrazničky jistě není snadný úkol, ale s tímto trikem to bude jednodušší. Postupujte podle průvodce!

U některých modelů mrazniček existuje možnost, která umožňuje automatické odmrazování. Pokud ji ale vaše zařízení nemá, bude nutné si vyhrnout rukávy. Ale nepropadejte panice! Jednoduchý trik vám umožní rozmrazit během chvilky.

Tvorba námrazy

logo pinterest

Tvorba námrazy – Zdroj: spm

Použití soli k odmrazování mrazničky

Toto není tak populární technika, ale určitě funguje pro odmrazování mrazniček. Jednoduše spočívá v použití  známého koření, kterým je sůl  , k udržení vnitřku vašeho zařízení. A z dobrého důvodu je prostý fakt, že ingredience posypete různé ojíněné oblasti  , schopen je roztavit.

Sůl

logo pinterest

Sůl – Zdroj: spm

Před pokračováním v technice se ujistěte, že jste nejprve vypněte zařízení a jakmile natřete sůl nebo dokonce hrubou sůl na ošetřovaná místa,  nechte koření působit  alespoň 15 minut . Tato doba se bude lišit v závislosti na typu vaší mrazničky. Nakonec budete určitě potřebovat plastovou nebo dřevěnou stěrku na seškrábání ledu. Sůl by měla výrazně usnadnit odstranění přebytečné námrazy. Před opětovným zapojením spotřebiče do zásuvky stačí stěny osušit čistým hadříkem.

Další způsoby rychlého odmrazování mrazničky

Odmrazování mrazničky nemusí být skličující úkol a naštěstí existuje více než jedna metoda odmrazování, která vám s tím pomůže. Zde je seznam:

K rozmrazování mrazničky použijte bílý ocet

Jedním z nejúčinnějších a nejpraktičtějších tipů je vyrobit si vlastní odmrazovací přípravek pomocí klíčového produktu  : bílého octa.  Nalijte  stejné díly s lihem a vodou do rozprašovače  a nastříkejte roztok do ledových bloků a stěn. Poté otřete čistým hadříkem, jakmile si všimnete, že námraza začíná tát. Tím se zcela zbavíte námrazy a zároveň přístroj vydezinfikujete.

Odmrazujte mrazničku lihem

Předchozí řešení je částečně účinné díky lihu. Můžete jej použít, aniž byste se uchýlili k bílému octu, pokud se vám mráz ve vaší mrazničce zdá méně konzistentní. Pro odstranění  smíchejte 1/3 vody a 2/3 lihu ve spreji a  poté rozetřete tekutinu na problémové oblasti. Nechte několik minut odstát, poté setřete houbou a poté setřete hadříkem.

Metoda varné pánve pro rozmrazování mrazničky

Mrazu rozpustíme vroucí vodou

logo pinterest

Vroucí vodou rozpustíme mráz – Zdroj: spm

Můžete také využít působení páry ke snadnému rozmrazování vašeho spotřebiče. Chcete-li to provést, dejte vařit 3 litry vody do hrnce a poté jej vložte do mrazáku na podnožku. Poté nechte po zavření dvířek čtvrt hodiny působit  , aby pára rozpustila led.  Jakmile se rozpustí, nasajte vodu houbou a hadříkem a konečně si užijete mrazák bez poskvrny.

Sůl, ocet, vroucí voda nebo líh jsou rozmrazovací techniky, které vás během okamžiku dostanou z problémů. Vzít na vědomí!

Hit enter to search or ESC to close.