Dejte si do skříně pytel soli: to stačí k vyřešení velkého problému

Dejte si do skříně pytel soli: to stačí k vyřešení velkého problému

Zatímco v kuchyni je to základní koření par excellence, sůl nabízí také mnoho výhod, protože má na přídi více než jednu strunu. V tomto případě vám ukážeme, proč je velmi užitečné dát nějaké do skříní.

Víme, že sůl může být skvělým čisticím prostředkem pro domácnost, protože  má antiseptické vlastnosti, které odstraňují mastnotu a skvrny . Toto koření vás možná více překvapí, pokud si ho dáte do malých sáčků ve  skříni nebo skříni.

sůl001

logo pinterest

Sůl – Zdroj: spm

Proč dávat pytlíky soli do rohů vašeho šatníku?

Nepříjemné vlhké pachy často zapáchají na místech, jako jsou šatní skříně, skříně a šatny. I když pravidelné čištění a větrání pomáhá tento problém zmírnit, je stále důležité chytře  předcházet vlhkým pachům  , které jsou na těchto místech velmi běžné. Zde se projevuje deodorační síla soli.

K tomu není nic jednoduššího, protože hrubou sůl stačí dát do malých sáčků nebo látkových kapes  , které pak umístíte do různých koutů skříně nebo šatníku.  Nepříjemné pachy zmizí, zatímco koření bude absorbovat vlhkost.

Pro zlepšení jeho účinnosti můžete přidat i pár kapek levandulového nebo citrusového esenciálního oleje. Nejen, že z vašeho šatníku zmizí zatuchlé pachy  , ale bude také krásně a svěže vonět.

Další překvapivá použití soli

Tím víceúčelová stránka soli nekončí. Může být jádrem velkého množství tipů, z nichž každý je praktičtější než následující:

– Vyzkoušejte sůl v lednici

Zapáchá vám lednička a nemáte bílý ocet nebo jedlou sodu? Vyzkoušejte sůl tak, že ji ve stejných částech smícháte s vodou a do roztoku namočíte čistý hadřík. Poté jemně vydrhněte vnitřek spotřebiče, abyste odstranili pachy  a zároveň odstranili skvrny a mastnotu.

– Deodorizujte boty solí

Bez ohledu na to, jaký typ bot máte, posypání solí absorbuje vlhkost odpovědnou za nepříjemný zápach  a zároveň osvěží vaše boty.

– Sůl k odstranění mastnoty z pánví

Pánve znečištěné odolnou mastnotou můžete posypat solí a poté krouživými pohyby otřít vlhkým hadříkem. Nejedná se o čištění, ale o odlupování nádobí před jeho mytím vaším  oblíbeným domácím čisticím prostředkem nebo prostředkem na mytí nádobí . Tímto způsobem lze snadno odstranit spálené částice.

vyčistit koberec

logo pinterest

Vyčistěte koberec – Zdroj: spm

– Odstraňování skvrn z koberce solí

Odpojení špinavého koberce nebo podlahy je možné pomocí soli. Připravte si směs z jednoho hrnku hrubé soli a 4 sklenic 80% alkoholu a poté směsí potřete povrch náchylný ke skvrnám. Po 5 až 10 minutách jemně setřete čistým hadříkem  , abyste dokončili čištění.

– Vyčistěte troubu solí

Rozlité jídlo a stříkající tuk nešetří sporák ani troubu během vaření. Naštěstí o techniky není nouze a sůl je jednou z nich. Takže dokud je vaše trouba ještě horká, nasypte na znečištěná místa hrst soli, aby jídlo na povrchu neztvrdlo, dávejte pozor, abyste se nespálili. Vyhnete se tak možnému poškození trouby a pozměnění nádobí. Následně  bude odstranění částeček jídla mnohem snazší  , jakmile trouba vychladne.

– Skvrny v kávovaru odstraňte solí

Není neobvyklé skončit se skvrnami od kávy nebo čaje pevně přilepených na hrncích, sklenicích a šálcích. To se také děje s našimi kávovary,  jejichž vzhled se časem zhorší  a sůl může problém vyřešit. Do kávovaru nasypte 12 kostek ledu spolu s půl sklenicí soli a před mícháním nechte vše rozpustit. Nechte půl hodiny působit a poté naplňte kávovar studenou vodou k opláchnutí. Váš kávovar by nyní měl být bez skvrn a zápachu.

Hit enter to search or ESC to close.