Každá pračka dokáže sušit prádlo. Mnoho lidí o této funkci stále neví

Každá pračka dokáže sušit prádlo. Mnoho lidí o této funkci stále neví

Máte schůzku a vaše kalhoty ještě nejsou suché? Smůla, venku nepřeje počasí, hustě prší! Pokud nechcete používat ani radiátor, máme další velmi relevantní řešení. Možná vás překvapí, vaše pračka sice nemá funkci sušení, ale v nouzi může fungovat jako sušička. Rychle zjistěte, jak jej používat. A využijte také našich tipů pro efektivní sušení oblečení v interiéru.

Vkládání oblečení do pračky

logo pinterest

Vkládání prádla do pračky – Zdroj: spm

Hlavní nevýhoda: vzduch je v chladném počasí neustále vlhký

V zimě je více přítomna vlhkost, což může v domácnostech představovat skutečný problém, zejména pro všechny, kteří nemají sušičku usnadňující sušení prádla. Kvůli dešti, sněhu a velmi nízkým teplotám je totiž často nemožné sušit prádlo venku. V takové situaci  ne každý nutně chce používat radiátory k sušení prádla . Zejména proto, že tato varianta není nejzdravější: topidla pouze zvyšují hladinu vlhkosti, není takový vzduch našemu zdraví, zejména plicím, příliš prospěšný. Méně rizikové řešení? Pro rychlé sušení postačí vaše klasická pračka!

Jak sušit prádlo v pračce?

Pokud potřebujete, aby vaše oblečení uschlo mnohem rychleji, po vyprání je stačí vrátit zpět do pračky! Jen s tím rozdílem, že tentokrát budete muset přidat velkou osušku, čistou a suchou. Neměl by být pomačkaný, aby mohl správně absorbovat vodu.

Po vložení ručníku do pračky stačí spustit cyklus odstřeďování, nejlépe na nejvyšší možnou rychlost. Když oblečení vyjmete z bubnu, všimnete si, že ručník absorboval hodně vody a vlhkosti, která byla ve vašem prádle. K úplnému zaschnutí vám bude stačit jen pár minut. Obecně by měla stačit krátká doba na radiátoru.

Pozn  .: je třeba poznamenat, že tato metoda je o to účinnější, je-li ručník skutečně savý a má-li v bubnu dostatek prostoru pro optimálnější působení.

Pověste oblečení

logo pinterest

Utáhnout oblečení – Zdroj: spm

Tipy pro sušení prádla v deštivých dnech

Mnoho domácností nemá sušičky prádla. Sušení prádla je proto  v deštivých dnech ještě obtížnější . Pokud vám počasí opravdu nepřeje a nezbývá vám nic jiného, ​​než sušit prádlo uvnitř, máme pro vás pár šikovných řešení, jak si práci usnadnit.

  • Další cyklus odstřeďování

Zvolte tedy v pračce jiný cyklus odstřeďování, tím se výrazně zkrátí doba sušení po pověšení prádla. Většina praček je touto funkcí vybavena. Chcete-li to provést, musíte počkat na konec celého pracího cyklu a zopakovat cyklus odstřeďování. Vaše oblečení bude téměř suché.

  • Přehoďte visící oblečení

Aby prádlo v deštivých dnech rychleji schlo, musí být zavěšeno na vhodném místě, samozřejmě mimo vlhkost. Po několika hodinách nezapomeňte oblečení obrátit naruby, protože na jedné straně může uschnout rychleji a na druhé ne. Navíc je velmi důležité respektovat prostor mezi oblečením, aby kolem něj cirkuloval vzduch.

  • Použijte odvlhčovač

Máte doma odvlhčovač? Je to perfektní řešení, jak z oblečení odstranit vlhkost a rychleji schnout. V ideálním případě by měl být umístěn blízko oblečení, aby bylo zajištěno snadné odsávání vlhkosti. To vám ušetří čas a energii!

Hit enter to search or ESC to close.