Každá pračka umí sušit prádlo a většina o této funkci stále neví

Každá pračka umí sušit prádlo a většina o této funkci stále neví

Sušička je užitečná zejména tehdy, když počasí nepřeje sušení prádla pod širým nebem. Ale každý se nemůže tímto zařízením vybavit z důvodu prostoru nebo rozpočtu. Existuje však trik, který umožňuje oblečení rychle uschnout ve vlhkém počasí.

Domácí spotřebiče, jako je sušička nebo pračka se sušičkou, jsou jistě nezbytné, ale zároveň zůstávají energeticky náročné. Pokud je nemáte a chcete ušetřit peníze, můžete pomocí této jednoduché funkce ve vaší pračce usušit prádlo rychleji.

Funkčnost, která umožňuje maximální absorpci vlhkosti z oblečení

Mít doma sušičku není naprostou nutností. I když je to rychlé a pohodlné, stále existuje spousta dalších způsobů, jak usušit prádlo bez použití sušičky. Tyto alternativy mohou být stejně rychlé a efektivní a často jsou šetrnější k životnímu prostředí. Nezmenší se ani vaše oblečení! Zde je funkce pračky, která pro vás může být velmi praktická.

K sušení prádla

logo pinterest

K sušení prádla. Zdroj: spm

  • Ručník a pračka technika absorbovat vlhkost z oblečení

Tato funkce slouží k odstranění přebytečné vody z vašeho oblečení. Chcete-li to provést, po dokončení pracího cyklu jednoduše udržujte prádlo stále vlhké v pračce, naprogramujte „cyklus odstřeďování“ na maximální výkon a vložte do bubnu suchou, silnou osušku. S tímto trikem ručník absorbuje velkou část vlhkosti zadržené vaším prádlem.

Tip: Vyvarujte se přeplnění bubnu vaší pračky. Čím menší množství prádla, tím rychleji vaše prádlo schne.

Sušte prádlo v pračce

logo pinterest

Sušte prádlo v pračce. Zdroj: spm

Po vyždímání oblečení ručníkovou technikou v pračce je zavěste na sušák a umístěte jej před radiátor (asi jeden nebo dva metry daleko, abyste se vyhnuli problémům s vlhkostí a plísní), v malé místnosti. že je dobře větraná. Radiátor vydává teplý vzduch, který vaše oblečení více vysuší.

Sušte prádlo v blízkosti radiátoru

logo pinterest

Sušte prádlo v blízkosti radiátoru. Zdroj: spm

Další trik, jak usušit prádlo bez sušičky

Kromě použití techniky odstředění ručníkem existuje další způsob, jak usušit oděv, aniž byste potřebovali sušičku.

Fén

logo pinterest

Fén. Zdroj: spm

  • Technika vysoušeče vlasů pro sušení prádla

Věděli jste, že váš fén neslouží jen k sušení vlasů? Skvěle jej využijete k sušení oděvu bez použití sušičky, zvláště pokud spěcháte. Jde o snadno přenosné zařízení, které zůstává velmi praktické. Chcete-li to provést, jednoduše položte vyždímaný oděv na rovný povrch, nastavte fén na střední nastavení a začněte sušit jednu oblast po druhé (přední, zadní, zadní, boční). Zvláštní pozornost věnujte límcům, rukávům a kapsám, protože právě tyto oblasti absorbují nejvíce vlhkosti. Tip : Ujistěte se, že jste oděv vysušili zevnitř ven pomocí fénu.

Hit enter to search or ESC to close.