Koupelna bude na týden provoněná: všichni vaši hosté budou chtít znát tajemství

Koupelna bude na týden provoněná: všichni vaši hosté budou chtít znát tajemství

Aby se zabránilo hromadění choroboplodných zárodků a bakterií, je nezbytné mít koupelnu vždy čistou a dokonale hygienickou, aby bylo zachováno zdraví všech jejích obyvatel. Ale aby toto místo bylo přívětivé a příjemné, je stejně důležité udržovat ho svěží a voňavé. Opravdu nejste spokojeni s klasickými osvěžovači vzduchu, které příliš rychle vyblednou? Pro dosažení požadovaného výsledku je proto nutné uchýlit se k jiným řešením.

Hledali jste jiné alternativy k chemickým přípravkům, jejichž látky jsou někdy dráždivé a agresivní? Máte štěstí: odhalíme tajemství, jak udržet vaši koupelnu svěží a voňavou po celý týden, aniž byste museli utratit prakticky cokoli!

Jedlá soda pro provonění vaší koupelny

prášek do pečiva

logo pinterest

Jedlá soda – Zdroj: spm

Často ji používáte k odstranění odolných skvrn na oblečení nebo na pánvích, ale věděli jste, že tato přísada má také skvělé deodorační vlastnosti? Bude tak zvláště účinný pro trvalé osvěžení  vaší koupelny . Pomůže totiž absorbovat vlhkost a v kombinaci s esenciálními oleji uvolní velmi příjemnou vůni, která vydrží celý týden. Jak využít jedlou sodu k provonění koupelny?

Zde jsou následující kroky:

  • Posypte dřez jedlou sodou
  • Přidejte trochu bílého octa.
  • Poté nalijte do umyvadla několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje.
  • Vezměte houbu a místo jemně vydrhněte.
  • Poté dřez opláchněte a důkladně osušte měkkým hadříkem z mikrovlákna.

Příjemná vůně okamžitě zaplaví celou místnost. Postup je jednoduchý a rychlý: dokonalé provonění koupelny vám zabere jen pár minut bez použití drahých škodlivých přípravků. Jako bonus získáte lepší a dlouhodobější výsledky.

Tableta do myčky pro deodoraci toalet

Peleta

logo pinterest

Peleta – Zdroj: spm

Další zajímavou metodou, jak trvale provonět koupelnu, je vložení tablety (používané do myčky) do  nádržky toalety . Jen se ujistěte, že tableta dostane povlak, který se rozpustí ve vodě, pokud ne, odstraňte ji před vložením do nádrže.

Jaká je výhoda tohoto triku? S každým vypuštěním vody se tableta rozpustí a zanechá příjemnou vůni, která se bude šířit vzduchem. Celá místnost se naplní touto jemnou vůní, která ji učiní ještě přívětivější. Pokud chcete vůni zesílit, můžete do vody přidat pár kapek esenciálního oleje nebo trochu aviváže. Jediné, co musíte udělat, je vrátit víko na nádržku toalety a spláchnout toaletu.

Dětský olej: jemný závoj na čištění skla a provonění místnosti

Nakonec se toto úžasné řešení také osvědčilo. Pro zajištění čistoty a dobré vůně v koupelně můžete sprchové tabule namazat dětským olejem, který je očistí a odstraní stopy vodního kamene. Nastříkáním pár kapek esenciálního oleje přímo na skleněné plochy místnost ještě zpříjemníte a provoníte. Dobře otřete hadříkem z mikrovlákna.

Tady to máte, nyní máte několik velmi jednoduchých, ale především účinných přírodních metod pro osvěžení a provonění koupelny. A protože bude vonět několik dní, vsadíme se, že vaši hosté budou příjemně překvapeni.

Hit enter to search or ESC to close.