Naplním pánev a dám do trouby. Nečistoty se oddělují ze stěn a mřížky samy

Naplním pánev a dám do trouby. Nečistoty se oddělují ze stěn a mřížky samy

Čištění trouby může být docela problém. A z dobrého důvodu je často obtížné odstranit mastné skvrny, nečistoty a zbytky jídla. Naštěstí je možné vrátit vaší troubě její bývalou slávu pomocí několika snadno pochopitelných domácích triků.

Pokud chcete, aby vaše trouba znovu získala čistotu, rozhodněte se pro tento trik, který málokdo z vás zná. Vše, co potřebujete,  je kastrol naplněný vodou a bílým octem.

Špinavý vnitřek trouby

logo pinterest

Špinavý vnitřek trouby – Zdroj: spm

Jak vyčistit vnitřek trouby hrncem plným vody?

Tato špička je alternativou ke konvenčním produktům, které jsou potenciálně toxické pro životní prostředí. Je založen na použití hrnce, který musí odolávat teplu. Poté ji zalijte horkou vodou a přidejte půl sklenice bílého octa a trochu citronové šťávy. Ten se účastní procesu čištění tím, že působí  jako pohlcovač pachů.

Poté vložte nádobu do trouby na střední mřížku a zapněte přístroj na teplotu 250 stupňů Celsia. Nechte páru, bílý ocet a citronovou šťávu působit uvnitř spotřebiče  po dobu 30 minut, poté spotřebič vypněte, aby vychladl. Poté zaútočte na změklou špínu, kterou nyní snáze odstraníte vlhkým hadříkem.

Je třeba také poznamenat, že pro tento trik je třeba se vyhnout skleněným, porcelánovým nebo plastovým pánvím. Místo toho dejte přednost těm  z hliníku, nerezu, litiny nebo keramiky.

Vyčistěte vnitřek trouby

logo pinterest

Čistý vnitřek trouby – Zdroj: spm

Jak vyčistit vnitřek trouby jedlou sodou a bílým octem?

Pro snadné odstranění nečistot z trouby můžete vsadit i na čistící  a dezodorační vlastnosti jedlé sody a bílého octa. Pokud jde o úklid domácnosti, tyto dvě složky prostě musíte mít. Chcete-li je v tomto případě použít, postupujte takto:

Co budete potřebovat:

  • Vlhký hadřík
  • prášek do pečiva
  • bílý ocet
  • Trochu vody
  • Láhev s rozprašovačem
  • Plastová špachtle
  • gumové rukavice

Chcete-li použít tuto metodu, je nejlepší postupovat metodicky. Chcete-li to provést,  nejprve vyjměte rošty trouby  a všechny prvky, které se nacházejí uvnitř spotřebiče. Poté si v nádobě připravte pastu složenou z půl sklenice jedlé sody a několika lžic vody.

Prášek do pečiva

logo pinterest

Jedlá soda – Zdroj: spm

Na vychladlé troubě rozetřete získané těsto na všechny stěny zařízení. Při natírání těsta je také vhodnější nosit gumové rukavice, zvláště pokud je vaše trouba obzvlášť špinavá. To vám také umožní dosáhnout do rohů trouby, aniž byste riskovali, že si ušpiníte ruce. Zaměřte se také na oblasti  nejvíce náchylné k mastným skvrnám.

Poté nechte hmotu působit 12 hodin nebo i přes noc  a využijte příležitosti vyčistit rošty trouby. Druhý den ráno použijte vlhký hadřík k odstranění co největšího množství. Pokud by to nestačilo, pokračujte plastovou stěrkou, abyste seškrábli všechny zbývající, těžko dostupné částice.

Poslední fází triku je  použití  bílého octa jako doplňku jedlé sody.  Chcete-li to provést, nalijte ji do rozprašovače a nastříkejte na stěny. Nechte několik minut působit, poté otřete vlhkým hadříkem a případně přidejte vodu a ocet, dokud se stěny nezalesknou. Jediné, co musíte udělat, je vrátit mřížky na místo a také všechny prvky, které jste případně odstranili.

V každém případě se doporučuje troubu pravidelně čistit, aby na ní nezůstaly jen těžko odstranitelné stopy mastnoty.

Hit enter to search or ESC to close.