Proč musíte při vstupu do hotelového pokoje dávat kufry do vany? nikdo na to nemyslí

Proč musíte při vstupu do hotelového pokoje dávat kufry do vany? nikdo na to nemyslí

Byla to dlouhá cesta a po dni stráveném taháním zavazadel máte na mysli jen jednu věc: odpočinek. Takže, jakmile dorazíte na hotelový pokoj, položíte kufry na postel a rychle vklouznete do sprchy, jen abyste si odpočinuli. A to je zcela pochopitelné, cesta byla tak vyčerpávající! Pokud však před tím vším něco udělat, je to dát kufry do vany. Vysvětlujeme proč!

Někteří z vás už to jistě někde četli nebo slyšeli, kufry musíte hned po příjezdu odložit do koupelny hotelového pokoje. Vysvětlení.

Proč byste měli dávat kufry do vany hotelového pokoje?

Po hodinách strávených v letadle je poslední věcí, na kterou myslíte, kde odložíte zavazadla, až se dostanete do hotelového pokoje. Pravděpodobně se více zabýváte tím, že se budete osprchovat, abyste se uvolnili, nebo jít spát, abyste si odpočinuli. Ale  jestli je tu jedna věc, na kterou byste si měli dát pozor, jsou to štěnice . Pokud je jimi zamořený váš hotelový pokoj, tento hmyz se nebude zdráhat přesunout se na vaše kufry.

Kufr do vany

logo pinterest

Kufr do vany. Zdroj: spm

  • Hotelové pokoje zamořené štěnicemi

Možná to nevíte, ale  štěnice  mají tendenci hnízdit v těch nejútulnějších koutech místnosti. Od té doby neváhají  zaútočit především na  matrace, pohovky  a  koberce . Vzhledem k tomu, že se neodváží do  koupelny , je proto vhodné umístit tam své kufry hned po příchodu do hotelového pokoje. Podle National Pest Management Association jsou  hotelové pokoje třetím nejvíce zamořeným místem štěnic .

Pokud jsou ve vašem hotelovém pokoji štěnice, měli byste vědět, že se bez váhání přesunou na vaše zavazadla. Tento  malý hmyz má schopnost naklást stovky vajíček a pohybovat se sítí potrubí, nástěnných zásuvek, vysavačů, oblečení a dokonce i teleskopických rukojetí různých kufrů.  Abyste zabránili jejich šíření ve vašich osobních věcech, je vhodné při prohlídce prostor nepokládat kufr na postel nebo v její blízkosti, ale raději do koupelnové vany.

Roztoč

logo pinterest

Roztoč. Zdroj: spm

Jak poznáte, že je váš hotelový pokoj zamořený štěnicemi?

Jakmile dorazíte do hotelového pokoje, neváhejte si jej prohlédnout, abyste se ujistili, že není plný štěnic. Chcete-li to provést,  prozkoumejte do hloubky všechny rohy místnosti ,  prostěradla, švy matrace, spoj zásuvek  a také  rám a čelo postele . Tento hmyz se také může  skrývat ve  skříních, podél soklů, uvnitř nebo za nočními stolky .

Kromě toho, a pokud si všimnete  malých teček krve , drobných výkalů podobných špetce mletého pepře, hmyzu, malých bílých vajíček nebo prázdných skořápek, uvědomte si, že váš pokoj může být zamořen štěnicemi. V takovém případě  neváhejte ani vteřinu a  ihned opusťte pokoj a nahlaste to na recepci .

Štěnice ve vašich pokojích, jak se jich zbavit?

Pokud je vaše ložnice nebo dům zamořený štěnicemi , je důležité podniknout  správné kroky , abyste se jich rychle zbavili. V tomto případě byste měli:

  • Pečlivě perte oblečení a veškeré prádlo na 60 stupňů po dobu alespoň 30 minut.
  • Poté je dejte na 30 minut do sušičky při vysoké teplotě.
  • K ošetření textilií a dosažení určitých těžko dostupných rohů použijte suchý parní čistič. Čištění  mezi  110 a 180 stupni štěnice zabije .

Štěnice bohužel nenapadají jen hotelové pokoje. Mohou se šířit i vaším domovem, takže buďte opatrní!

Hit enter to search or ESC to close.