Proč zkušené hospodyňky stříhají papírové ručníky napůl? Praktický trik, který usnadňuje život

Proč zkušené hospodyňky stříhají papírové ručníky napůl? Praktický trik, který usnadňuje život

V kuchyni se používají různé doplňky a nástroje, které usnadňují a zefektivňují úklid. Příznivce ekologického úklidu potěší tento tip s jednorázovými papírovými ubrousky, které vyřeší mnoho problémů v domácnosti a usnadní domácí práce.

Chcete-li si usnadnit rutinní čištění, není třeba se uchylovat k přepychovým řešením nebo chemikáliím nasyceným produktům, abyste osvětlili různé povrchy v celém domě. Zde je návod, jak  z papírových ručníků vyrobit vlhčené ubrousky,  které můžete použít na většinu povrchů.

Papírové ručníky

logo pinterest

Papírový ručník – Zdroj: spm

Jak vyrobit vlhčené ubrousky s papírovými ubrousky?

Pro usnadnění domácích prací jsou čisticí ubrousky na velké plochy praktické, ale drahé, nemluvě o tom, že obsahují chemikálie, které poškozují životní prostředí. Na druhou stranu existuje ekologická a ekonomická alternativa: domácí čisticí ubrousky! Můžete si tak vybrat přírodní ingredience podle svého výběru pro jejich výrobu a dezinfekci vašich povrchů, jako je kuchyně, koupelna nebo dokonce skleněné povrchy. Dejte sbohem chemikáliím a udělejte místo přírodním a ekologickým surovinám na dosah vašeho domova.

K výrobě čisticích ubrousků budete potřebovat:

  • 1 role papírové utěrky
  • 300 ml vody
  • 1 polévková lžíce peroxidu vodíku
  • 1 lžíce prostředku na mytí nádobí
  • 20 kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru

V míse smícháme všechny ingredience dohromady. Roli papírové utěrky rozřízněte na polovinu a každou polovinu vložte do nádoby. Připravený roztok nalijte na roli papírové utěrky a nádobu uzavřete víkem. Poté jej uložte do kuchyňské skříňky nebo kamkoli odkládáte čisticí prostředky.

peroxid vodíku

logo pinterest

Peroxid vodíku – Zdroj: spm

Jakmile papírové ručníky absorbují roztok (trvá to 4 hodiny nebo přes noc), odstraňte kartonovou roli uprostřed. Zatáhněte za vnitřní část role a poté protáhněte papír plastovým krytem, ​​který jste předtím propíchli uprostřed. Nádobu uzavřete víkem. Můžete je tedy použít jako ubrousky  k čištění skvrn od nečistot na všech površích domu.

 

Objevte překvapivé využití papírových ručníků

Pokud jste zvyklí používat jednorázové ručníky k utírání rozlitých látek nebo povrchových nečistot, můžete je použít i jinak, jako jsou domácí ubrousky. Zde je několik skvělých způsobů, jak jej používat,  aby byly vaše každodenní úkoly jednodušší:

Prkénka držte na místě papírovou utěrkou

Stejně jako všechna plastová prkénka, která nemají protiskluzovou základnu, mají tendenci  klouzat po pracovní  desce, když krájíte jídlo. Umístěním jednoduché papírové utěrky pod desku ji udržíte na místě.

K ochraně naskládaných pánví používejte papírové utěrky

pánve

logo pinterest

Pánve – Zdroj: spm

Vždy existuje riziko poškození hrnců a pánví naskládaných na sebe. Abyste předešli poškrábání při stohování kuchyňského náčiní,  můžete mezi každý předmět umístit papírovou utěrku  , která bude fungovat jako ochranná bariéra.

Zmražený chléb udržujte čerstvý pomocí papírové utěrky

Zakrytím zmraženého chleba papírovou utěrkou zabráníte jeho rozmočení při rozmrazování. Papírová utěrka absorbuje vlhkost a udrží váš chléb suchý.

Salát uchovávejte v chladu papírovou utěrkou

Použitím papírové utěrky k zabalení salátu před uložením do lednice může papírová utěrka  absorbovat přebytečnou vlhkost.  Toto jednoduché gesto pomáhá  udržet váš salát déle čerstvý.

Papírový ručník je více než jen papírový ručník na stírání povrchových nečistot z povrchů v domácnosti. Ukázalo se, že je užitečnější, jak dokazuje řešení domácích ubrousků.

Hit enter to search or ESC to close.