Zapalte sirku a spláchněte ji do záchodu. Jakmile to jednou vyzkoušíte, budete to dělat vždy

Zapalte sirku a spláchněte ji do záchodu. Jakmile to jednou vyzkoušíte, budete to dělat vždy

Nápad se může na první pohled zdát úžasný, ale škrtnutí zápalky a její spláchnutí do záchodu vám může pomoci zbavit se opakujícího se problému. Dejte sbohem škodlivým chemikáliím a udělejte cestu osvědčenému triku.

Zápasy mají před sebou ještě zářnou budoucnost. Pokud se totiž stále používají k zapalování svíček nebo cigaret, lze je využít i jinak.

Proč záchody zapáchají?

  1. Výkaly nebo moč se mohou hromadit v záchodové míse a způsobit nepříjemný zápach.
  2. K nepříjemnému zápachu mohou přispívat i bakterie a choroboplodné zárodky ve výkalech a moči.
  3. Potrubí a odtoky se mohou ucpat, což může způsobit nepříjemný zápach.
  4. Pokud není toaleta pravidelně čištěna, mohou se hromadit nečistoty a prach a způsobit nepříjemný zápach.
  5. Někteří lidé používají k čištění toalet chemikálie, které mohou zanechat nepříjemný chemický zápach

Hoďte sirku do záchodu, abyste se zbavili nepříjemných pachů

Bohužel nepříjemné pachy, které může toaleta vydávat, nezmizí okamžitě. Abychom je skryli, okamžitě nás napadnou průmyslové osvěžovače vzduchu, ačkoli jsou složeny z chemikálií. Na druhou stranu,  jednoduchá shoda může sehrát stejnou roli během několika sekund .

Autíčko

logo pinterest

Matchbox – Zdroj: spm

V případě přetrvávajícího zápachu škrtněte zápalkou, než ji hodíte do záchodů. Kouř by tedy měl maskovat nepříjemný zápach. Opatrnost je samozřejmě stále na místě .

Pokud je roztok tak účinný, je to proto, že zápalka,  jakmile praskne,  uvolňuje síru, která maskuje  nepříjemné pachy  , které vycházejí z toalety .

Všimněte si, že je důležité nevyhazovat zápalku,  protože pokud je váš odtok již ucpaný, mohlo by to situaci zhoršit. Nezapomeňte ji před vyhozením do koše namočit.

Další způsoby, jak se zbavit nepříjemných toaletních pachů

Nepříjemné pachy vycházející z toalety jsou nepříjemné, zvláště když je koupelna čistá. Zde je několik přírodních způsobů  , jak se toho zaručeně zbavit:

Jedlá soda pro pohlcování nepříjemných toaletních pachů

Sklenice jedlé sody vám pomůže nejen  absorbovat nepříjemný zápach z toalety, ale díky své abrazivní síle také bojuje proti vodnímu kameni a skvrnám z tvrdé vody . K tomu umístěte do místnosti misku naplněnou jedlou sodou, aby se pach postupně neutralizoval.  Na druhou stranu můžete na dno misky nasypat jedlou sodu, abyste odstranili stopy vodního kamene a tvrdou vodu a zároveň vyčistili potrubí.

Citron pohlcuje nepříjemné toaletní pachy

Žena držící citron

logo pinterest

Žena držící citron – Zdroj: spm

Pokud jde o domácí údržbu, citron je  skvělý spojenec,  ale jeho užitečnost daleko přesahuje. Z dobrého důvodu může být také užitečný proti nepříjemným pachům vycházejícím z toalety.

Chcete-li jej použít,  položte plátky citronu na talíř a talíř umístěte někam do koupelny . Citron tak pohltí nepříjemné pachy a zároveň vnese do vaší koupelny svěžejší vůni. Aby jeho účinek vydržel, zvažte výměnu plátků citronu jednou týdně.

Esenciální olej k odstranění nepříjemných pachů z toalet

Levandulový esenciální olej

logo pinterest

Levandulový esenciální olej – Zdroj: spm

Jedním z hlavních důvodů zápachu na toaletách je špatné větrání. Tomu však můžete předejít  používáním  esenciálních olejů a jejich dezodoračních vlastností.  Jejich vůně je nejen stejně silná jako osvěžovač vzduchu, ale je i zdravotně nezávadná . Je to také pozoruhodný přírodní deodorant.

Chcete-li je k tomuto účelu použít, máte dvě možnosti. Můžete jednoduše využít jejich přirozenou vůni pomocí difuzéru esenciálního oleje  nebo napustit vatové tampony esenciálním olejem  dle vašeho výběru a poté je umístit do každého rohu koupelny. Neváhejte upřednostnit  esenciální oleje  známé pro své dezinfekční vlastnosti, jako je esenciální olej z máty peprné, tymiánu, citronové trávy nebo třeba eukalyptu. Pokud chcete, můžete jeden z nich nalít do rozprašovače, přidat citronovou šťávu, bílý ocet nebo jedlou sodu, aby se dosáhlo ultra deodorizačního účinku.

Díky těmto radám již nebudete muset používat osvěžovače vzduchu obsahující chemikálie, abyste se zbavili nepříjemných pachů linoucích se z vaší toalety.

Hit enter to search or ESC to close.