Zbavte se pavouků tímto trikem: utečou z vašeho domu

Zbavte se pavouků tímto trikem: utečou z vašeho domu

Jestli je nějaký hmyz, který bychom doma nechtěli mít, pak je to pavouk. Tento škůdce se často plíží okny a spřádá své sítě v nejtemnějších a nejhůře přístupných koutech domu. Dáme vám 6 tipů, jak ji trvale odstranit z vašeho domova.

Arachnofobie je strach z pavouků, obvykle důsledkem traumatického zážitku, strachu předávaného rodiči nebo šokujících obrázků viděných v médiích nebo filmech. Pokud patříte k těm, kteří jí trpí, jste pravděpodobně připraveni udělat cokoliv, abyste jim nezkřížili cestu.

Jak se přirozeně zbavit pavouků, kteří napadají dům?

Nikdy není příjemné vidět pavouka přilepeného ke stropu nebo visícího na jeho niti. Přestože pomáhají omezovat invazi hmyzu, jsou pavoukovci často spojováni s nedostatkem hygieny a čistoty. Chcete-li  je zastrašit , můžete si osvojit následující přirozené tipy.

  1. Duo máty a prostředku na mytí nádobí, účinný repelent proti pavoukům

Esenciální olej z máty peprné

logo pinterest

Esenciální olej z máty peprné. Zdroj: spm

Prvním trikem je smíchat následující ingredience ve spreji:

  • Lžíce mátového esenciálního oleje;
  • Lžíce prostředku na mytí nádobí;
  • 3 šálky vody.

Poté  vše protřepejte, než nanesete získaný roztok na místa navštěvovaná pavouky: dveře, okna nebo tmavé kouty vašeho interiéru.  Tento roztok by měl být aplikován alespoň jednou týdně.

  1. Skořice, koření, které nemají rádi pavouci

Jedním z nejúčinnějších a nejlevnějších způsobů  , jak udržet pavouky daleko od domu,  je použití skořice. Toto koření se svou silnou vůní je skutečným přírodním repelentem proti pavoukům.  Stačí tedy rozmíchat 1 polévkovou lžíci mleté ​​skořice v šálku vody. Poté roztok nalijte do rozprašovače a nastříkejte místa, kde obvykle žijí pavouci, jako jsou parapety a rohy dveří. Můžete také posypat kolem domu mletou skořici nebo umístit pár tyčinek do blízkosti otvorů.

  1. Kaštany, ovoce, kterého se pavouci bojí

Kaštany

logo pinterest

Kaštany. Zdroj: spm

Pomocí kaštanů je také možné se u vás doma zbavit pavouků. Ve skutečnosti obsahují molekulu, kterou pavouci nepodporují. Bude tedy stačit kaštany rozpůlit a umístit do blízkosti otvorů, jako jsou hlavní dveře nebo okna. Pro zlepšení jejich účinnosti je však nutné provést předběžný úklid domu. Toto ovoce je také možné smíchat s jinými látkami nebo přísadami, které nesnášejí pavouky, konkrétně s tabákem nebo citronem.

  1. Citrusová směs, účinný způsob boje proti pavoukům

Pokud jste zvyklí jíst citrusové plody, jako jsou pomeranče nebo citrony, nevyhazujte jejich slupky! Můžete je sušit na slunci. Poté je promíchejte, abyste získali prášek. Posypat pak můžete jednou týdně, to druhé do oblíbených koutů pavouků.  Slupky je také možné umístit do malých talířků nebo kelímků a naaranžovat je na parapet nebo do blízkosti otvorů. Dejte přednost grapefruitům, pomerančům, citronovým kůrám nebo směsi všech těchto citrusových plodů.

  1. Ocet, přírodní repelent proti pavoukům

Ocet

logo pinterest

Ocet. Zdroj: spm

V rozprašovači smíchejte stejné díly vody a octa. Po důkladném protřepání nastříkejte výsledný roztok na otvory v domě, škvíry, rohy stěn a skříně. Kyselina octová v octě může zabíjet pavouky. Navíc je může od návratu odradit  silná vůně tohoto produktu  . Toto řešení nabízí i další výhodu: lze s ním čistit povrchy a chránit je před několika dalším nežádoucím hmyzem. 

  1. Kokosový olej lze také použít k odpuzování pavouků

Kokosový olej může být také výborným repelentem proti pavoukům, stejně jako mátový olej. V rozprašovači smíchejte jeden díl kokosového oleje a dva díly vody. Toto řešení lze použít ve všech oblastech, kde se vyskytují pavouci. Můžete také smíchat bílý ocet se lžičkou kokosového oleje. Bude stačit stříkat tento roztok tak často, jak je nutné, aby se pavouci nedostali.

Hit enter to search or ESC to close.