Dejte láhev do odpadu: je to efektivní řešení běžného problému

Dejte láhev do odpadu: je to efektivní řešení běžného problému

Léto nebo zima, doma vás může potrápit pohroma: švábi. Přiznejte si, že u vás doma nejsou nikdy vítáni. Přenašeči mikrobů, tento hmyz, bez ohledu na jejich velikost, jsou odpudivé a mají umění přimět vás nečekaně vyskočit. Už žádné dávení! Díky tomuto malému triku už vás nebude čekat nepříjemné překvapení, když na ně narazíte v koupelně. Zde je návod, jak se jich rychle zbavit!

Švábi doma: skutečná noční můra!

Šváb poblíž kanalizační díry

logo pinterest

Šváb u kanalizační díry – Zdroj: spm

Koupelna je jednou z oblastí, kde se často setkáte se šváby. A to z mnoha důvodů. Na jedné straně je přítomnost  hmyzu  v této místnosti snadno viditelná vzhledem k dlážděným povrchům, které jsou často světlé barvy. Na druhou stranu se tam švábi potulují pravidelně, protože je přitahuje teplé a vlhké prostředí. A samozřejmě tváří v tvář všudypřítomné páře, vysokým teplotám a vlhkosti je koupelna ideálním vodním chrámem pro úkryt těchto malých stvoření.

Koupelna navíc není jediná, která spojuje všechny optimální podmínky pro vítání  švábů . Také mají tendenci se snadno schovat pod kuchyňský dřez, za lednici nebo myčku. Ale nebojte se, poskytneme vám několik důmyslných tipů, jak s touto pohromou bojovat.

Láhev ve sprše, aby se zabránilo švábům

Počínaje touto pastí proti švábům k instalaci do koupelny. Tímto trikem můžete zabránit jejich vstupu do místnosti přes odtok sprchy. K tomu budete potřebovat plastovou láhev a nějaké nástroje. Jako bonus vám tato technika také umožní zabránit hromadění vlasů a vlasů v odtoku.

Zde je postup, jak to udělat krok za krokem:

  1. Láhev je třeba nejprve zavést do vypouštěcího otvoru sprchy po sejmutí horní mřížky odtoku. Samozřejmě na straně uzávěru (který musí být dobře přišroubován)
  2. Jakmile je láhev umístěna dnem vzhůru, vezměte značku a uveďte měření její hloubky. Pro každý odtok je mnoho plastových lahví, které lze k tomuto účelu přizpůsobit. Značka s plstí by měla být provedena mírně nad čarou.
  3. Pak vezměte nůžky a začněte stříhat nad čárou značky asi o půl centimetru.
  4. Vezměte do ruky část lahvičky se šroubovacím uzávěrem a cik-cak odřízněte plast, jako byste dělali ostré zuby.
  5. Poté pomocí šroubováku nebo jiného ostrého kovového předmětu vyvrtejte otvory na všech stranách včetně víčka. Takto, když je zasunutý do odtoku obráceně, dokáže dobře odvádět vodu a zároveň bude filtrovat vlasy. Ale především, jakmile mřížku vrátíte na místo, zabrání to všem švábům, aby se touto oblastí propašovali a investovali vaši koupelnu.

Tipy, jak zabránit napadení švábů doma

Šváb v koupelně

logo pinterest

Šváb v koupelně – Zdroj: spm

Nyní máte velmi účinnou domácí past, která zabrání švábům napadnout koupelnu. Ale protože se mohou objevit v jiných částech domu, bylo by moudřejší problém předvídat přijetím určitých moudrých gest a správných návyků.

  1. Ujistěte se, že mezi vodovodním potrubím a zdí (pod kuchyňskými odpady a v koupelně) nejsou žádné mezery. Pokud je to nutné, utěsněte toto místo trochou silikonu nebo cementu.
  2. V ideálním případě by měly být všechny otvory ve vnějších stěnách domu opraveny vhodným materiálem.
  3. Také sokly připevněte ke stěnám betonem.
  4. Vždy utěsněte sáčky uvnitř koše a nasaďte víko.
  5. Zbavte se kartonových tašek, ve kterých se potraviny přepravují.

Hit enter to search or ESC to close.