Díky tomuto triku se pavouci už do vašeho domu neodváží vrátit: nevydrží to

Díky tomuto triku se pavouci už do vašeho domu neodváží vrátit: nevydrží to

Úklid domu by měl být pravidelným úkolem. Nutno ale uznat, že pokud neprovádíme důkladný úklid, často máme tendenci zanedbávání některých zákoutí, které jsou hůře přístupné, a přesto se na nich hromadí spousta prachu a nečistot. Mysleli jste si, že potřebujete speciální nástroje, které vám usnadní práci?

Dobrou zprávou je, že vše, co musíte udělat, je použít správnou techniku ​​a správné ingredience, abyste rozjasnili ta úzká místa a zbavili se velkého problému. Jednoduchý ručník na koštěti může znamenat rozdíl. Tento trik rychle objevte!

Jak odstranit pavučiny pomocí této chytré techniky?

pavučiny

logo pinterest

Pavučiny – Zdroj: spm

Častý problém doma? Přítomnost  pavouků . I když nejsou nebezpečné a často zůstávají bez povšimnutí, je to známka toho, že tato zamořená místa nebyla dlouho uklízena. Patří mezi ně některé povrchy, které se obtížně čistí, jako jsou výklenky ve stropě, za nábytkem nebo pod postelí. Aby se zabránilo hromadění prachu, bylo by dobré se pustit do práce!

Abychom odstranili tyto ošklivé pavučiny, nabídneme vám úžasné, ale velmi slibné řešení: ručník na koštěti. Nebude vás to napadnout, ale tento trik je velmi užitečný pro zametání stropu a zahánění všech těch nežádoucích lidí.

Zde jsou následující kroky:

  1. Naplňte stříkací lahvičku do poloviny vodou. Přidejte trochu aviváže.
  2. Po položení ručníku na koště jej zajistěte kolíčky na prádlo.
  3. Sprejem nastříkejte ručník a začněte čistit nejužší části stropu. Jsou to právě tyto oblasti, kde se hromadí prach a přitahují pavouky.

Právě díky ručníku a koštěti se s vysavačem snáze dostanete na všechna těžko dostupná místa, jako nad klimatizaci nebo pod postel.
Aviváž napuštěná na ručníku jako bonus zanechá váš interiér provoněný.

Jak se vyhnout pavoukům v domě?

Pavouk

logo pinterest

Pavouk – Zdroj: spm

Zde jsou další zajímavé metody, jak vyhnat všechny tyto nevzhledné látky z vašich obývacích pokojů. Zlatým pravidlem je ale především pravidelné čištění interiéru.

Stejně jako u každého  problému s hmyzem , pokud se chcete vyhnout zamoření, je prvořadé časté odstraňování prachu a co nejčastější důkladné čištění domu. Ohledně pavouků si uvědomte, že se často usazují na tmavých a teplých místech, zejména za nábytkem. Dbejte tedy na to, abyste vždy udržovali svůj dům čistý, zejména v těch nejskrytějších oblastech.

  • Nastříkejte mátový olej

Pokud nesnesete chemikálie, existují různé alternativy: Některé oleje považované za „přírodní insekticidy“ dokážou pavouky odpuzovat kvůli jejich silnému zápachu. Postřikem mátového oleje na povrchy kolem vašeho domova můžete účinně odrazit všechny pavouky a jiný hmyz, jako jsou komáři a mravenci. Zde je návod, jak na to: Přidejte asi 20 kapek mátového oleje do rozprašovací lahvičky naplněné vodou a nastříkejte kolem infikovaných oblastí.

  • Vsaďte na bílý ocet

Pokud se chcete zbavit pavouků bez jejich zabíjení a bez pesticidů, ocet je také výborný přírodní repelent. Stačí naplnit lahvičku s rozprašovačem vodou a bílým octem (stejným dílem) a roztok nastříkat do zákoutí vašich obývacích pokojů. Stříkejte tento sprej každé 3 nebo 4 dny, abyste se problému natrvalo zbavili.

  • Použijte skořici

Kupodivu, zatímco my milujeme její intenzivní, sladkou vůni, pavouci nenávidí omamnou vůni  skořice . Využijte příležitosti a rychle je zastrašte balzamováním domu esenciálním olejem, vonnými svíčkami nebo sušenými tyčinkami.

  • Nainstalujte pasti na pavouky

Konečně poslední možnost se týká slavných lepkavých pastí, speciálně navržených k chytání a zabíjení pavouků. Jsou k dostání v obchodech pro kutily a zahradnictví. Udržujte je však mimo dosah dětí a domácích zvířat. A nezapomeňte je často měnit.

Hit enter to search or ESC to close.