Těsné boty se snadno rozšíří s jednoduchým trikem babičky

Těsné boty se snadno rozšíří s jednoduchým trikem babičky

Dát si do bot list novin zní šíleně, ale je to trik, který používá většina ševců. Z dobrého důvodu vám to druhé velmi pomůže. Jedna věc je jistá: nebudete si ji osvojovat každý den.

Zde je návod, jak umístění listu novin do bot pomůže tento problém ukončit.

Proč si do bot dávat listy novin?

Určitě jste měli boty, které byly příliš malé nebo příliš těsné. Buďte ale ujištěni, že tato situace není nevyhnutelná. Boty si můžete sami rozšířit a předejít tak zranění nohou. Ve skutečnosti můžete použít různé metody a techniky, abyste toho dosáhli.

Novinový papír a alkohol vám pomohou rozšířit boty

Jedná se o velmi jednoduchou metodu. Chcete-li jej přijmout, budete si muset vzít velký list novin, který pevně srolujete do klubíčka. Poté  jej namočte do alkoholu pomocí rozprašovače . Poté vložte noviny do bot a nechte přes noc odležet. Jakmile se alkohol odpaří, vaše boty se zvětší.

Led pro boj s těsnými botami

Zde je další způsob, jak natáhnout  boty, které jsou příliš těsné . Nejprve si budete muset do bot vložit mrazicí sáček naplněný vodou a poté jej umístit do mrazáku. Tato technika umožní vašim botám získat požadovaný tvar , kdy voda přechází z kapalného skupenství do pevného. Efektivní technika, jak správně nosit boty.

Brambora je ideální na rozšíření bot

Jakkoli je to zvláštní, tato metoda je přesto účinná. A z dobrého důvodu  hlíza obsahuje škrob, který zadržuje vlhkost v botě,  a to také pomáhá bojovat proti  nepříjemným pachům . Před použitím brambor se však podívejte na pokyny na štítku vašich bot.

Fén vaše boty zvětší

Jedná se o oblíbenou a osvědčenou metodu. Princip: provozujte vysoušeč vlasů 15 centimetrů od boty . Teplo boty uvolní a vy si je můžete  vytvarovat podle sebe . Dejte si však pozor, abyste boty příliš nevystavovali teplu fénu, riskovali byste jejich poškození.

Ponožky pro rozšíření bot

Pokud jsou vaše boty o něco menší, tato metoda vám velmi pomůže. Stačí je nosit s tlustými ponožkami a chodit v nich. Tím se vaše boty protáhnou a změkčí . Takže vám neublíží, až si je příště obléknete.

Pravidelné nošení vám umožní jejich rozšíření

Toto ševcovské tajemství se osvědčilo. Pokud jsou vaše boty příliš malé, je vhodné je nosit často. Díky tomu se přizpůsobí vašim nohám a snoubí se s jejich tvary. Nezapomeňte je nosit doma několikrát a chodit v nich  asi 30 minut. Efektivní technika, jak se v botách cítit dobře.

Pro rozšíření bot nebudete muset chodit k obuvníkovi. Díky těmto trikům vám už boty nebudou těsné.

Hit enter to search or ESC to close.