Ne každý ví, že spojením pomeranče s kávou můžete udělat lahodný dezert. Zde je návod, jak postupovat.

Někdy během dne, ať už po obědě, po večeři nebo i když potřebujeme zakousnout něco dobrého a vezme nám to chuť do něčeho zakousnout, máme tendenci konzumovat sladkosti.

Mnohokrát máme kvůli lenosti nebo nedostatku doma moc ingrediencí tendenci kupovat hotové svačiny prodávané v supermarketu, i když mohou obsahovat konzervanty.

Pomeranč a káva: kombinace, kterou jste nikdy nečekali

Jejich použití během týdne není úplně špatné, protože některé z nich mohou být zdravé a příjem cukru v našem těle a mozku je užitečný pro provádění denních akcí.

Někdy se však ocitneme bez těchto pochutin a chceme připravit pravý dezert z některých surovin, které máme doma, ale ne vždy víme, které použít a které zkombinovat.

Pomeranč a káva: nemyslitelná kombinace

Ne každý však ví, že existují dvě ingredience , které se od sebe zdají být velmi vzdálené kvůli zcela opačným chutím, ale které dohromady mohou být něčím velmi lahodným.

Řeč je o pomerančích a kávě a velmi jednoduchém receptu, který oživí dort, po kterém jistě poskočí vaše chuťové buňky radostí a který může být i výborným dezertem k večeři s přáteli.

Recept

Nejprve musíme sehnat tři pěkné velké pomeranče a ujistit se, že jsou navoněné, pak je oloupat a poté nakrájet na malé kousky umístěním do misky.

Jakmile je to hotové, ponorným mixérem rozmixujeme naše pomeranče, přičemž v samostatné misce rozklepneme tři vejce , do kterých přidáme 160 gramů cukru a sklenici rostlinného oleje o objemu asi 200 ml .

Vše spojíme a poté přidáme 200 ml mléka a do této hmoty nastrouháme trochu pomerančové kůry . Jakmile je to hotovo, jakmile získáte krémovou směs, přidejte dříve rozmixované pomeranče .

Metličkou vše velmi jemně promícháme a prosijeme 360 ​​gramů mouky a sáček prášku do pečiva, což odpovídá asi 10 gramům výrobku, a pokračujeme.

Pomeranč a káva: nemyslitelná kombinace

Poté vymažeme pánev půl lžící másla , které musí být dobře rozetřené, a půl lžící mouky a poté vložíme část získané směsi, z toho alespoň 1/4 necháme v míse .

Po vložení do pánve dobře rozprostřete a do zbylé směsi v míse přidejte 15 gramů kávy a následně tuto novou směs vložte do pánve a na předchozí směsi tu a tam vytvořte malá kolečka.

To se musí péct alespoň 40 minut na 170° a poté, když ho vyjmeme ze spotřebiče, pokapat 300 ml mléka , lžičkou a posypat strouhaným kokosem .

Jakmile vše vychladne, dezert se nakrájí na malé čtverečky a podává a my vidíme, jak ten chromatický rozdíl dokáže zaujmout oči, ale především chuť.