Rýže s arsenem, jak ji odstranit bez rizika pro zdraví? V tomto případě je voda k ničemu. Zde je tajemství, které vám umožní konzumovat tuto obilovinu zcela bezpečně.

Všichni víme, že rýže obsahuje arsen , těžký kov, který může být v některých případech pro člověka toxický. Víte, jak se toho můžete zbavit? Samotná voda nestačí. Zde je tajemství , jak chránit své zdraví.

Rýže, oblíbená obilovina Italů

Podle některých statistik jsou Italové velkými konzumenty rýže , na druhém místě za Číňany. Každý den jsou supermarkety vykrádány rodinami, které se zásobují touto mimořádnou cereálií s prospěšnými nutričními vlastnostmi.

Rýže

Věděli jste například, že rýže může chránit zdraví srdce ? Množství sacharidů, které obsahuje a které se tráví pomalu, vám pak umožní dosáhnout rychlého pocitu sytosti , což je perfektní, pokud držíte dietu.

Je samozřejmé, že jako u všech potravin, ani tato obilovina nesmí být zneužívána, jinak je riziko, že se číslo na váze zvýší, velmi vysoké. Pokud existuje jedna věc, kterou mnoho lidí o této obilnině neví, je to následující: arsen je přítomen v rýži.

Je to těžký kov  , který je výsledkem průmyslové činnosti a který se dostává do pitné vody a vody používané pro plodiny, a tak je absorbován rostlinami během jejich růstové fáze.

V některých oblastech, jako je Jižní Amerika a jihovýchodní Asie, je v pitné vodě poměrně značné množství arsenu. Klíčovou věcí je pokusit se ho co nejvíce zbavit . Hned vám říkáme, že voda nestačí, alespoň ne sama o sobě.

Jak odstranit arsen z obilovin

Jak jsme právě zmínili, arsen je těžký kov , který se nachází ve vodě nebo v podloží a který je také absorbován rostlinami nebo obilovinami . Například rýže má poměrně velké množství této látky, protože k růstu potřebuje hodně vody.

Arsen

Morálka příběhu? Je to jedna z obilovin nejvíce vystavených kontaminaci arsenem . Jak ukázaly vědecké studie provedené v posledních letech, aby se zabránilo požití tohoto těžkého kovu , je nutné se ho zbavit.

Ale jak? Každý věří, že k odstranění arsenu z rýže je prostě nutné ji opláchnout pod tekoucí vodou. Co kdybychom vám řekli, že to není nejvhodnější řešení? Nebo spíše: voda je bezpodmínečně nutná, ale garantujeme vám, že čistou rýži od arsenu nezískáte pouhým propláchnutím syrové rýže po dobu dvou minut pod tekoucí vodou.

Jak tedy hodláte odstranit arsen z rýže? Existují dvě odborné rady: namáčet a vařit cereálie ponořené ve velkém množství vody . Pokud hodláte rýži vařit nebo konzumovat i několikrát týdně, pak ji budete muset ponořit do dostatečného množství vody a nechat alespoň 12-24 hodin máčet.

Po uplynutí této doby sceďte a opláchněte pod tekoucí vodou . Podle některých vědeckých studií se vám touto technikou podaří odstranit 80 % arsenu přítomného v obilovinách.

Až budete pokračovat ve vaření, nezapomeňte vždy přidat alespoň šest dílů vody na každý díl rýže : zabráníte tak cereáliím, aby absorbovaly vodu přítomnou v hrnci během vaření.

I tímto druhým trikem se můžete zbavit až 60 % arsenu . Jakmile je naše rýže uvařená , scedíme ji a naposledy propláchneme pod horkou vodou : tímto způsobem také odstraníme zbývající stopy arsenu , které se z rýže uvolní během vaření, a usadí se ve vodopádu toxický kov.

I když toto obilí obsahuje arsen, nemusíte ho přestat jíst. Jeho konzumace dvakrát až třikrát týdně nepředstavuje podle odborníků žádné riziko pro naše zdraví.

Problém existuje pro lidi, kteří žijí v oblastech s vysoce znečištěnými vodami, kde je rýže hlavním zdrojem obživy. Každopádně rýži můžete nahradit i jinými obilovinami nebo je s ní v každém případě střídat.

Zkoušeli jste někdy například červenou, černou, divokou nebo basmatic rýži ? Nebo si můžete koupit špaldu, ječmen, quinou a proso , které jsou určitě méně bohaté na arsen .

Ať už se rozhodnete konzumovat jakoukoli obilovinu, musíte ji vždy a v každém případě před a po vaření propláchnout. Jedině tak budete schopni eliminovat nejvyšší percentil arsenu, který obsahuje.

Umyjte rýži