Pokud jste zvyklí jíst jablka a vyhazovat slupky, vězte, že děláte špatně. Slupky tohoto ovoce už nikdy nebudete muset vyhazovat, protože má neuvěřitelné vlastnosti a můžete je důmyslným způsobem recyklovat: pojďme zjistit, jak na to. 

Jablko je opravdu vzácné ovoce. Má tolik výhod a prakticky žádné „kontraindikace“. Neobsahuje tuk, bílkoviny ani cukr, ve skutečnosti má velmi málo kalorií. Téměř ve všech dietách ho doporučují, protože je velmi dobrý pro vaše zdraví.

Co kdybychom vám ale řekli, že vyhazovat slupky z jablek je špatné? I když se jedná o potravinový odpad, nikdy je nebudete muset vyhodit do koše, budete je muset ponořit do sklenice. Důvod vás překvapí: pojďme zjistit víc.

Slupky jablek nikdy nevyhazujte

Jablko je jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce, ve skutečnosti se konzumuje po celém světě. Velmi často se konzumuje oloupané, ale ne každý ví, že všechny vlastnosti a živiny tohoto ovoce se nacházejí ve slupce, ve skutečnosti se doporučuje jíst bez odstranění slupky.

Pokud se ho rozhodnete nespotřebovat, alespoň slupky nevyhazujte do koše, ale znovu použijte. Před konzumací jakéhokoli jablka je samozřejmě omyjte trochou vody a jedlé sody. Nedávná studie odhalila, že jedlá soda eliminuje většinu zbytků pesticidů z ovoce. Vždy je také důležité zkontrolovat původ.

Ale jak můžeme znovu použít jablečné slupky? Existuje skutečně neuvěřitelný lék, bez kterého se již neobejdete: pojďme zjistit více.

jablka

Jak používat jablečné slupky? Spolehlivá metoda

Nashromáždilo se vám několik jablečných zbytků a rádi byste je vyhodili, ale není to správná volba. Jablečné slupky lze znovu použít k výrobě lahodného jablečného octa. Postup je velmi jednoduchý. V první řadě budete potřebovat sterilizovanou skleněnou nádobu, lžíci medu na každý litr vody, vodu a slupky z jablek nebo jiné druhy odpadu.

Začněte vkládat slupky do sklenice a naplňte ji více než do poloviny . Poté smíchejte teplou vodu s medem a nalijte směs do nádoby, dokud nebude pokryt veškerý odpad. Sklenici uzavřete hadříkem a utáhněte gumičkou.

Jablečné slupky

Hra je hotová, jen musíte svůj ocet skladovat na teplém místě, kam se zima nedostane asi 4 týdny. Přesněji řečeno, měl by být skladován při teplotě 20 stupňů .

Alespoň jednou týdně ho mějte pod kontrolou a bílou patinu odstraňte pomocí lžíce. Po takové době bude váš ocet hotový a můžete ho konzumovat. Doporučujeme nalít do skleněných lahví a uchovávat v lednici.
Získáte chutný jablečný ocet, vhodný do jakéhokoli typu zálivky.