Spálení větve rozmarýnu a čekání 10 minut doma bude mít překvapivý účinek. Tady je který.

Když připravujeme něco, co bychom mohli nabídnout našim hostům nebo dokonce jen pro sebe, máme tendenci hledat způsoby, jak udělat naše pokrmy stále chutnějšími, a proto používáme mnoho surovin.

Mezi ty, které dodávají našim pokrmům největší chuť, patří bylinky a aromatické rostliny , které se používaly od starověku, aby dodaly pokrmům zvláštní nádech a učinily je chutnějšími a šťavnatějšími.

Rozmarýn: k tomu slouží pálení větví

Mezi nejpoužívanější aromatické rostliny patří rozmarýn , který se snadno přizpůsobí pečeně a bramborám a který lze nalézt buď přímo ve větvičkách, nebo v již očištěných jehlicích na prodej v ampulích.

Původem z oblastí Středozemního moře, kde se stal i jeho symbolem, jeho jméno znamená rosa moře a pochází z latinského ros marinus a bylo mu svěřeno kvůli barvě květů.

Kromě kulinářského využití byl tento aromatický keř často používán při mnoha obřadech jako ozdoba pro svou krásu, ale také jako antiseptikum, zejména k čištění oblastí postižených pandemiemi, jako je mor.

Rozmarýn: to se stane, když spálíte větev

Staří Řekové používali rozmarýnové korunky k rozvoji svých kognitivních schopností a dokonce i v minulosti existoval lékař jménem Kneipp , který dával svým pacientům enolit na předpis .

Je to tekutina získávaná macerací některých větví rozmarýnu s bílým vínem a podle tohoto lékaře byla užitečná k zamezení únavy a proti závratím, revmatismu a dalším neduhům.

Kromě toho má rozmarýn antioxidační, diuretické, cholerické, protikřečové a trávicí vlastnosti a používá se také ve formě oleje v kombinaci s mandlovým olejem jako řešení na strie.

Výhody aromatické rostliny

Tato aromatická rostlina je také považována za kosmetického spojence, protože posiluje vlasovou pokožku a pomáhá, aby se leskla a skryla stárnutí tím, že oddaluje výskyt šedivých vlasů.

Ve skutečnosti je rozmarýn známý také tím, že má tendenci skrývat známky stárnutí a vše, co z něj může vyplývat, a je také užitečný pro stimulaci paměti a pro své relaxační účinky.

Z tohoto důvodu mají mnozí tendenci vzít větvičku a spálit ji a čekat až 10 minut, než se veškerá pára a zápach vznikající spalováním uvolní v místnosti, kde k němu došlo.

Rozmarýn: to se stane, když spálíte větev

Uvidíme, jak bude mít vůně tohoto páleného rozmarýnu blahodárné vlastnosti v našem těle a pomůže nám soustředit se a stimulovat paměť a bude mít vliv i na naši náladu.

Ve skutečnosti se zdá, že vůně rozmarýnu, zvláště při spálení, má tendenci dělat lidem radost a nelze se divit, když často před kuřetem s bramborami máme tendenci se rozsvítit, zvláště když cítíme rozmarýn uvnitř .

Takže až budete mít problémy s pamětí nebo se budete cítit na dně, stačí si přivonět k rozmarýnu a pokud máte nějaké větvičky, spálte je a váš den se změní mrknutím oka.