Zde je přírodní lék, který si můžete vyrobit doma na kašel a nachlazení. Bude to trvat velmi málo na jeho přípravu a stejně tak na hojení.

Zima zasáhne téměř každého kašlem a nachlazením . Rýma jistě ovlivňuje a často jsou před léky na léčbu kašle a nachlazení upřednostňovány přírodní prostředky, ale vždy je lepší nechat si poradit od lékaře, aby si ověřil, že infekce není závažná až do té míry, že se nelze lékům vyhýbat.

Pro rychlejší hojení je potřeba především odpočívat, hydratovat, zdravě jíst a zůstat na teplém místě . Pokračování v každodenní rutině navzdory kašli nebo nachlazení vám neumožňuje znovu nabrat sílu a znovu zvednout imunitní obranu těla.

Abychom vám pomohli a rychleji se uzdravili, můžete použít některé léčebné postupy . Mohou být také přirozené a poskytují okamžitou úlevu. Níže si vyrobíme domácí sirup s použitím pouze přírodních produktů na boj proti kašli a nachlazení.

Sirup proti kašli a nachlazení: zde je to, co potřebujete

Jak jsme řekli, s příchodem zimního období jsou neduhy jako kašel a nachlazení velmi časté. Kromě odpočinku můžete k urychlení rekonvalescence využít i procedury, včetně těch přírodních, které vám umožní okamžitě se cítit lépe. Pojďme se tedy podívat, jak sirup vyrobit.

kašel a rýma – zde je návod, jak se hned zlepšit

K výrobě tohoto sirupu budete potřebovat: med, jablečný ocet, citronovou šťávu, skořici, hřebíček, vodu . Nejprve budete potřebovat dobře vyčištěnou a sterilizovanou sklenici s víčkem. Po sterilizaci sklenice se můžeme pustit do přípravy domácího sirupu ze zcela přírodních produktů.

Začněte tím, že do sklenice nalijete lžíci syrového, nepasterizovaného medu. Poté přidejte lžíci jablečného octa a šťávu z půlky citronu. Tyto ingredience dobře promíchejte a poté přidejte čtvrt lžičky mleté ​​skořice a špetku hřebíčkového prášku.

Všechny ingredience dobře promíchejte a nakonec přidejte vodu . V tuto chvíli musíte dobře promíchat, aby se všechny ingredience v nádobě dobře spojily. Jakmile je hotový, můžete jej nalít do sklenice a zahájit tuto léčbu s přírodním sirupem.

Budete muset užívat 1 sklenici denně po dobu 3 dnů tohoto sirupu, před naléváním vždy nádobu dobře protřepejte . Alternativně můžete půl sklenice rozdělit ráno a půl sklenice večer. Již za 30 minut uvidíte zlepšení kašle a za pár dní budete v pořádku.

domácí sirup

Tento prostředek je velmi účinný díky mnoha vlastnostem použitých přírodních složek. Pojďme se společně podívat, které jsou ty hlavní:

  • Med : Je bohatý na antioxidanty a je také antibakteriální a antimikrobiální, proto je ideální pro boj s viry.
  • Jablečný ocet : Uvolňuje přetížení a pomáhá vám lépe dýchat a také potlačuje bakterie, protože je antimikrobiální.
  • Citronová šťáva : je bohatá na vitamín C a posiluje imunitní systém.
  • Skořice a hřebíček : mají antibakteriální, antivirové, analgetické a protizánětlivé vlastnosti.